Vihdoin laadukkaat Kiina-Volvot Eurooppaan

kiinailmiö

8

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ässämeseonhyvä

      Juu suomessa tuskin tuollaisia pidennettyjä malleja tullaan myymään yhtäkään. Hinta erikoisvarusteineen on varmasti 100tonnia ja siihen ei ole monella rahaa kun sitten 120 tonnia saa jo ässämersun joka on hyvä auto jos pitää mukavasta ja tilavasta autosta.

      • jjjjjjjjjjjjhhhhhh

        ja kiitä valtiota ja suomen rosvopolitkkaa.


    • Voivolvotallii

      Miellenäni en vaihda volovoo ajan SKODALLA RS PARAS.

    • Viimeisinuutinen

      Nyt siirtyi myös S90 valmistus kiinaan ihan kokonaan.

      • Köyhätkadehtii

        Mistä oot moista lukenut? Ajankohta on. VIELÄ auki!!!


    • uudistuksetoventakana

      niissä Kiina Volvoissa on muuten huonot vesipumput,, ei kestä ku parisataa tuhatta miiliä.. onneks meillä Suomessa siirytään 2018 jo Korealaisiin sähköautoihin joiden tankkaus on päästöystävällisempää ja sähkönsiirtomsksu arvonlisäveroineen on kotitalousvähennys kelpoinen.Vihreät ovat vilautelleet jopa kilometrikorvauksen tuplaamista 0,46€ jopa 1 euroon seuraavan hallituskauden aikana sähköajoneuvoille.Tuonti ja valmistus kolmansistamaista kuten Kiina hyödytää taloudellisesti Tullitoimintaa ja Veronkeruuta kierrätysmaksuineen ja on näinollen kestävän kehityksen kannalta egolokisempaa vähäisen hiilijalanjäljen ansiosta hehkutaa Demareiden uusi puheenjohtaja . Trafi on myös siirtynyt Dikitalisoinnin uuteen aikaan ja on valmis siirtymään sähköiseen ajoneuvoaikakauteen .Trafin liikennevirastopäälikön mielestä on myös helpompaa ladata android puhelimia sähköajoneuvoissa kuin vertaa polttomootori ajoneuvoihin ,,, niissähän tarvitaan kaksi laturia naurahtaa virastopäälikkö. nyös Sähkoautoilun erikoitutkia Turun sähköautoyliopistosta kommentoi ja puolusttaa vakaan kehityksen kannatusta ja kertoi jo asian oleen esillä vuosikausia nostaen Kokomuksen yleiskannatusta.

    • kiinan_rauta

      Olen kuullut varmasta lähteestä, että vuoden sisällä myös V90 kootaan Kiinassa. Ruotsiin jää joksikin aikaa pääkonttori, mutta myös Belgian tehtailta Kiinaan siirtyy 60-sarjojen ja 40-sarjojen valmistus. Lopulta myös pääkonttori siirtyy Kiinaan.

      Ruotsalaisella Vi Bilägere-lehden ruostetutkimus-saitilla on arvotettu myös uuden S90:n korroosiokestävyys: huonoin Volvo sitten kautta aikojen! S90 sai vain 3 pistettä viidestä. Kiinalaiset ovat päässeet suunnittelemaan korirakenteita joihin jää santsikoloja kuralle sekä hirveästi ruostumisherkkiä kromilistoja ympäri autoa.

      • Epäileväinen

        >Kiinalaiset ovat päässeet suunnittelemaan korirakenteita...

        Enpä usko, että olisivat mitään suunnitelleet. Valmistusosaamistahan Kiinassa toki on, mutta kyllähän Volvo S/V 90:n suunnittelu on tukevasti pohjoismaista perua!

        Minulle ruotsalaisten suunnittelema ysikymppinen kelpaisi mainiosti Kiinassakin koottuna, jos Volvolla pitäisi ajaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3904
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      2081
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      230
      1370
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      136
      1289
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      114
      1169
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      112
      1168
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      71
      1067
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      1015
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      984
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      906
    Aihe