USA11 roadtrip

JukkSa

Yhdestoista kuukauden mittainen roadtrip alkaa viikon päästä (13.9) Bostonista. Tarkoitus ajaa myötäpäivään iso, noin 9500 km:n ympyrä ja lentää sitten aikanaan Bostonista takaisin Suomeen.
Ne, joita kiinnostaa seurata tällaista reissua, voivat tehdä sen blogisivustollani (jukksa.blogspot.fi). Tarkoitus on edetä rennolla fiiliksellä lyhyillä päivämatkoilla (300-350 km) ilman ennakkovarauksia. Eka yö on varattu, muut yöpymiset otetaan reitin varrelta, kuten ennenkin.

4

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • interstate

      Millä kulkuvälineellä vaiko useampia ja vuokrattu/ostettu matkaa varten? Entäs talven "haasteet", kuten muotisana kuuluu?

      • Vuokrattiin premium-luokan auto 4 viikoksi ja se odottaa Bostonissa kentällä. Auton vuokrahinta oli 840 € sisältäen tarvittavat vakuutukset ja vapaat mailit. Mitä tarkoitat "talven haasteilla", kesähän siellä on. Lämmöt ovat lähempänä kolmeakymmentä kuin kahtakymmentä. Tornadoja saattaa joutua vähän väistelemään eli säätietoja kannattaa seurata.


    • mtaman

      Mukana ollaan, tosin osan matkastanne joudun seuraamaan omalta roadtripiltä Arizonasta ja Nevadasta käsin.

      • Hienoa! Harmi, ettemme itse ehdi Arizonaan asti, se kun on suosikkiosavaltioni!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2504
    2. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      57
      2284
    3. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      77
      2266
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      16
      1979
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      84
      1749
    6. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1439
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      30
      1368
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      14
      1244
    9. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      4
      1063
    10. Se on siinä

      Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna
      Lappajärvi
      32
      937
    Aihe