Mitkä ovat Baltic Queenin kauppojen (tai edes supermarketin) aukioloajat viikonloppuristeilyillä? Tätä tietoa ei löydy heidän sivuiltaan.
Baltic Queen kauppojen aukioloajat
Aamuvirkku_risteilijä
16147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Jos asia on sinulle todella tärkeä, kysy varustamolta.
Tosin kun et ole laivalla, et tee tiedolla yhtään mitään. Kun olet laivalla, on tieto saatavilla joka hytissä ja infossa.
Kaupat aukeavat laivan lähtiessä Helsingistä ja sulkeutuvat laivan tullessa Helsinkiin. Alkoholin myynnissä on kuitenkin poikkeusta Suomeen tultaessa puolen tunnin ajan.
"Kaupat aukeavat laivan lähtiessä Helsingistä ja sulkeutuvat laivan tullessa Helsinkiin. Alkoholin myynnissä on kuitenkin poikkeusta Suomeen tultaessa puolen tunnin ajan" Tarinassasi on totta vain sana: kaupat ja viinan myynti: alkoholin myynnissä on kuitenkin poikkeusta.
Noinhan se. Jos sattuu satamaan Tallinnassa, ei laivasta tartte lähteä. Kaupatki on auki koko satama-ajan.
Oho! Kehari teki paluun 6 päivän jälkeen :D Olitkos taas eristyksissä sen jälkeen kun sait raivarit kun et löytänytkään B2 hyttejä Gabriellalta :D
Noh itselläni tallessa risteilyohjelma. TaxFree aukeaa 19:00 ja sulkeutuu 22:00 aukeaa uudelleen 12:30 ja sulkeutuu 16:00... Tämähän ei netistä selviä... Mites se karaoke olikaan SuperStarilla
Taas tuli paikkansa pitävää tietoa. Tuli tietoa Gabriellan B2-hytistä, karaokesta SuperStarilta ja nyt TaxFreestä Tallinnan laivalla.
Uskokoon ken tahtoo. Etenkään kun ei netistä selviä. Toisin kuin SuperStarin karaoke.
Oletko muuten vielä koskaan kertonut täällä mitään paikkansa pitävää?
Oho! Kehari oikein kerännyt raivoa 6 päivän eristyksen ajan :) Eikös olekin kiva, sunnuntaina saadaan sitten vihdoin ja viimein tietää mitä maksaa Lindalinella oluttuoppia ja myydänäkö taxfreessa tupakkaa suomimerkinnöin :)
Tuossapa se vastaus kysymykseen tulikin. Täksistä tupakkaan suomalaismerkinnöin ja Lindan tuoppihinta.
Tosin nekin jäivät tavanomaiseen tapaan selvitystä vaille.
Oletko muuten vielä koskaan kertonut täällä mitään paikkansa pitävää?
Mitäs ekhari nyt raivoaa? Ottiko Jiikoo-76 noin koville olla 6 päivää poissa :)
Sääli ettet sinäkään tiennyt vastausta tuohon kauppojen aukioloaikaan, sekun ei netistä selviä
Näin tarkkaa vastausta ei usein täällä näekään. Juuri tismalleen kysyttyyn asiaan pureutuva.
Oletko muuten vielä koskaan kertonut täällä mitään paikkansa pitävää?
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14464655/baltic-queen-kauppojen-aukioloajat#comment-86307773
Kas TÄSSÄ kokemukseen perustuva tieto
Olen keronut myös monta muuta KOKEMUKSEEN perustuvaa tietoa, kuten vaikkapa että Starilla ei ole karaokea ja Gabriellan 9. kannella vain yksi B2 hytti
Paitsi että olen aamiaisen jälkeen käynyt BQ:n kaupassa.
Starin ja SUperStarin karaoketiedot löytyvät netistä.
Ketä yleensäkään kiinnostavat jotkut ikkunattomat luutakopit! Ja hytti löytyy tietenkin netistä.
Siis kaikki löytyy netistä. Kokemuksesi siis rajoittuu vain nettiin. Etkä sieltäkään osaa löytää oikein.
Oletko muuten vielä koskaan kertonut täällä mitään paikkansa pitävää?
Mitä se Jiikoo-76 nyt mesoaa???? Ottaako noin koville kun et tota(kaan) asiaa tiennyt... JA ethän sä ole Baltic Queenilla ollut, et musita mitään käytännön asioita... Eikös olisi kiva jos voisit olla vaikkapa eka joka kertoisi karaoken tilanteen SuperStarilla tai Lindalinen tuopin hinnan :)
Niin, sinähän et niistä(kään) mitään tiedä. Kokemusta vain netistä ja senkin käyttö aika surkeaa.
Oletko muuten vielä koskaan kertonut täällä mitään paikkansa pitävää?
Onkos paljon eroa Queenin taxfriin ja talinnan maahintojen suhteen. Esimerkinänä lava hyvää kaljaa, Oxota tai Hamovniki Irish Stout. Nevalainen tai baltika maistuu kerran jouneelta. Hyvvää kaljaa siis.
On! Perus kaljat ja lonkerot reilusti halvempai Baltic Queenin taxFreessa kuin maissa. Maissa jopa pantiton hinta reilusti korkeampi ja päälle 2,4€ pantti koppaa kohden
Ovat auki 03.00 - 03.19. Pitää puhaltaa alkometriin vähintään 2,5 o/oo jotta pääsee ostoksille. Myydään pelkkää kossua ja laksatiiveja.