HELSINKI SAUNA DAY

LAURIYLÄNNE

http://www.helsinkisaunaday.fi/

Helsinki Sauna Day avaa Helsingin saunat kaikille ja lämmittää niin kehot kuin mielet. Tulossa taas 29.10.2016.
Helsinki on täynnä saunoja, jotka ovat usein käyttämättä ja joita juuri kukaan ei pääse näkemään. Entä jos muutettaisiin tilanne yhden päivän ajaksi ja kutsuttaisiin tutut ja tuntemattomat kylään? Helsinki Sauna Day avaa Helsingin saunat kaikille halukkaille ja lämmittää niin kehot kuin mielet.

Onko sinulla kotonasi tai taloyhtiössäsi sauna, jonne haluaisit kutsua vieraita? Jääkö työpaikan tai yhdistyksen sauna turhan vähälle käytölle? Tykkäätkö saunomisesta ja uusiin ihmisiin tutustumisesta? Haluaisitko tehdä Helsingistä vähän lämpimämmän paikan? Haluaisitko hyviin löylyihin? Jos vastasit ainakin pariin kysymyksistä kyllä, niin tule mukaan tekemään Helsinki Sauna Day -tapahtumaa.

Tapahtuman järjestää Yhteismaa ry yhteistyössä Visit Helsingin, Löylyn ja Allas Sea Poolin kanssa.

0

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olivia Oras kuollut

        Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
        Kotimaiset julkkisjuorut
        76
        2317
      2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

        Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
        Kajaani
        15
        925
      3. Mies sun käytös satutti...

        Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
        Ikävä
        52
        786
      4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

        Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
        Haapavesi
        46
        721
      5. Sukunimesi eka kirjain?

        🤗
        Ikävä
        49
        706
      6. Mies tykkään edelleen sinusta

        Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
        Ikävä
        47
        644
      7. Kerro vain.

        Lipsauta johtolanka...
        Ikävä
        80
        616
      8. 50
        585
      9. Tönölän hukkaputki

        Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
        Kuhmo
        35
        584
      10. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

        Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
        Ikävä
        58
        557
      Aihe