Onko mulla jo selkä murenemassa? Koskaan en oo kuullu, että kukaan muu 15v olis valittanu selkäkipua muuten, kuin että olis loukannu sen jotenki. Mulla on yläselkä kipeä joka päivä, kipeytyy yleensä istuessa, vaikka istunkin ihan ryhdikkäästi. Joskus kipua on myös alaselässä. Se on selvästi lihasperäistä, koska liikunta ja venyttely auttaa, mutta vaan hetkellisesti. Mulla on ollu vähän nuorempana skolioosi, ja nytkin tuntuu, että keski- ja ylävartalo olis jotkenki kiertyny sivulle. Voiko kipu siis johtua ryhtivirheestä, vai jostain vakavammasta?
Selkäkipu päivittäin
vanhuuskoittaa
1
<50
Vastaukset
Nuorten tuki- ja liikuntaelinongelmat eivät ole mitenkään ennenkuulumattomia ja käsittääkseni ne ovat yleistyneet.
Suosittelen hakeutumaan lääkärin vastaanotolle, koska harvemmin nettipuoskaroinnista mitään oikeaa apua on. Jos ei muuta, niin kysy neuvosi edes jossain oikealla lääkäripalstalla. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 923488
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli442867Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742376- 612318
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512271Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1162246Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv212133Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.202077- 1141976
- 621964