...jos mies ei ole lauennut ovispäivien tienoilla koskaan tämän parin vuoden yrittämisen aikana?
Hän stressaa suoritustaan vaikka kuinka yritän hänelle kertoa että tulee jos on tullakseen, kuhan pidetään hauskaa. Meillä on saattanut pari kertaa olla että hän on lauennut 5pv ennen ovista mutta en ole varma.
Heittävätkö lääkärit meidät pois jos yrittäminen on ollut tämmöistä ns laukeamisen epäonnistumista?
Onko kellään ideoita tai vinkkejä tähän tilanteeseen? Hän ei halua pitää taukoja enkä kyllä itsekkään näe kortsuissa järkeä kun stressi palaa kumminkin kun niistä luovutaan.
Kannattaako hoitoihin mennä..
4
138
Vastaukset
- Miepämie
Mitä jos pitäisitte vähän taukoa, ihan kokonaan. Tarkoitan että toinen lähtis vaikka parin viikon tai pidemmällekin reissulle.
Se on kumma miten kiihko on palaa nopeasti kun ei ole nähnytkään toista vähään aikaan. Tietysti lasket, että tapaatte sopivana ajankohtana.
Ehkei tästä suunnitelmasta kannata kuitenkaan ihan suoraan ukolle kertoa jos se noin pienistä stressaantuu sängyssä. - mammaliini
Vanha viesti, toivottavasti luet vielä palstaa. Laukeaako mies kuitenkin masturboidessa? Meillä vastaava ongelma ratkaistiin ns. muumimukimenetelmällä. Mies teki hommat kippoon ja siitä sitten ruiskulla tuotos pelipaikoille. Natsasi ekasta kierrosta tuolla menetelmällä, sitä ennen vuosi yritetty perinteisesti.
Yleensä hedelmättömyyshoidoissa yritetään ensimmäiseksi inseminaatiota joka on oikeastaan vaan hienostunut versio tuosta mukimenetelmästä. Minusta kannattaa kokeilla tuota kotimenetelmää ensin niin säästyy nekin rahat vauvanvaatteisiin. :)- Voimeitä30
Oho en tiennytkään että tuommoinenkin olisi mahdollista. Millaista ruiskua käytitte? Ruiskuko täyteen ja kaikki sisään mitkä menee?
- mammaliini
No monenlaisia ruiskuja voi varmaan käyttää, mutta meillä käytettiin apteekista saatua nestemäisen Panadolin annosteluruiskua. Tavara laitettiin puhtaaseen kippoon ja ruiskutettiin tuoreeltaan sisään. Sitten makoilin vielä hetken sängyllä tyyny lantion alla. Tosiaan tärppäsi ekasta kierrosta ja tammikuussa odotellaan esikoista saapuvaksi. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37112375Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635427Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002665Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167910Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271872No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59746