Tänään lehdessä kerrottiin italialaisen ravintolan tarjoavan lounaalta jäänyttä lounasta edullisesti mukaan otettavaksi. Onko kokemuksia? Oletteko hakeneet? Ja ennen kaikkea oliko hyvää? Oliko samaa lounasruokaa kuin päivälläkin? Kiinnostaisi, mutta kokemukset kiinnostavat kyllä. Saako ruokaa ottaa niin paljon kuin haluaa samaan hintaan?
Casa Mia hävikkilounas
Nälkäinen
689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuskin suap, ensmäenen vees aena kaekki.
Hyvä juttu, näin pitäisi kaikkien ruokaloiden tehdä. Esim. koulujen, sairaaloiden ym. yhteiskeittiöiden. Vuodessa säästyisi valtavat määrät hyvää ruokaa. Sairaat ja vanhukset saisivat edullisesti valmiin ruoan. Kyyditys järjestyisi varmaankin, ainakin lähiseuduille.
Erittäin loistava idea jonka soisi jatkuvan ja levittäytyvän muuallekin.
Minä hain torstaina lounasta. Itse sai ottaa, talon tarjoamaan laatikkoon. Koko perhe söi samasta annoksesta. Ja todellakin hinta oli 4 euroa.
Halleluja!
Erittäin hieno asia ja mainio esimerkki, erkki sulle!