Mitä te oikein touhuatte kun koko kaupunki on täynnä 'vieraita' ?
Ulkomaalaisia jokapaikassa
6
162
Vastaukset
- Lyhyt_kysymys
Miksi kyselet hölmöjä?
- slyntuttar
Det låter ju inte bra, vad är det för jävla idioter som skriver skit här.
- Avdelning14roparnäs
No mitäs luulet? Kun kylä on täynnä suomalaisia vihaavia hurrinpaskiaisia lestadiolaisia jne ei voi muuta odottaa. Kaupungissa on vahva vasemmistolainen suomenkielinen vähemmistö ja kaikenkarvaisia vihreitä joten ei voi muuta odottaa kuin nekrujen ja molukkien elättämistä verovaroin. Kaupunki on muutaman toimivan ja kannattavan firman piikissä ja jos nämä kaatuu on kylä vain pala historiaa. Kai olet huomannut ruotsinkielisessä väestössä valtavan kehitysvammaisten osuuden? Tuntuu siltä että joka perheessä on ainakin yksi hutikuti tai muuten pimeä poju.
- Villiperuna
"ruotsinkielisessä väestössä valtavan kehitysvammaisten osuuden? Tuntuu siltä että joka perheessä on ainakin yksi hutikuti tai muuten pimeä poju."
:D hah ha repesin ! Mutta ku aloin miettiin niin ihan totta! - voivoivoivoivoihan
Kyllä järki päätä pakottaa tälläkin palstalla .Menkää joskus käymään vähän kauempana kuin Bennäs , voisitte oppiakin jotain.
- Pakkoruotsionperseestä
Kerro tuo pietarsaaren ruotsinkielisille neroille. Ei ressukat uskalla kolmeakymmentäkilometriä idemmäksi paratiisistaan ja ruotsissa ovat kielipuolia finnjääveleitä. Pieni on svedupellen universumi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961