Ulkomaalaisia jokapaikassa

Omgelmakaupunko

Mitä te oikein touhuatte kun koko kaupunki on täynnä 'vieraita' ?

6

127

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lyhyt_kysymys

      Miksi kyselet hölmöjä?

      • slyntuttar

        Det låter ju inte bra, vad är det för jävla idioter som skriver skit här.


    • Avdelning14roparnäs

      No mitäs luulet? Kun kylä on täynnä suomalaisia vihaavia hurrinpaskiaisia lestadiolaisia jne ei voi muuta odottaa. Kaupungissa on vahva vasemmistolainen suomenkielinen vähemmistö ja kaikenkarvaisia vihreitä joten ei voi muuta odottaa kuin nekrujen ja molukkien elättämistä verovaroin. Kaupunki on muutaman toimivan ja kannattavan firman piikissä ja jos nämä kaatuu on kylä vain pala historiaa. Kai olet huomannut ruotsinkielisessä väestössä valtavan kehitysvammaisten osuuden? Tuntuu siltä että joka perheessä on ainakin yksi hutikuti tai muuten pimeä poju.

    • Villiperuna

      "ruotsinkielisessä väestössä valtavan kehitysvammaisten osuuden? Tuntuu siltä että joka perheessä on ainakin yksi hutikuti tai muuten pimeä poju."

      :D hah ha repesin ! Mutta ku aloin miettiin niin ihan totta!

    • voivoivoivoivoihan

      Kyllä järki päätä pakottaa tälläkin palstalla .Menkää joskus käymään vähän kauempana kuin Bennäs , voisitte oppiakin jotain.

      • Pakkoruotsionperseestä

        Kerro tuo pietarsaaren ruotsinkielisille neroille. Ei ressukat uskalla kolmeakymmentäkilometriä idemmäksi paratiisistaan ja ruotsissa ovat kielipuolia finnjääveleitä. Pieni on svedupellen universumi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      48
      5978
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      62
      3649
    3. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      16
      2800
    4. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      186
      2779
    5. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2329
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      36
      2315
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      18
      2117
    8. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      21
      2049
    9. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      149
      1418
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      284
      1366
    Aihe