Häsassa oli taannoin suuri juttu jossa kerrottiin että nyt on löydetty tontti Viipurintien sillan kupeessa, johon rakennetaan uusi sairaala. Myöhemmin puolustusvoimain edustaja ja tontin omistaja kummasteli YLE Hämeessä ettei hän tiedä asiasta mitään. Sairaanhoitopiirin edustajat; Kiemunki ja Vekka eivät olleet siis huomanneet kysyä tontin omistajalta mitään ennen suurten suunnitelmien julkistamista ja seuraavaksi Hämeen sanomissa kerrottiinkin että puollustusvoimain kanssa käydään neuvotteluja tontin ostamisesta heti pikemmiten elokuussa. Elokuu oli ja meni mutta mitään ei ole kuulunut. Ilmeisesti armeija ilmoitti neuvotteluissa ettei aio luopua tontista ja nyt Vekka ja kiemunki ovat häpeissään hiljakseen asiasta.
Käytiinkö neuvottelut ???
3efr345
969
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos lukisit uutisia tietäisit, että neuvottelut ovat edenneet ja kauppa on vain ajan kysymys.
Kerroppa "hbqbkkw" mistä voin lukea uutisen neuvotteluista?
Kaupunki on ilmoittanut haluavansa neuvotella, mutta toisen puolen neuvotteluhalut on sitten oma juttunsa. HAA Häsasta kirjoittaa jo tässä vaiheessa varmasta neuvotteluvoitosta, tietenkin.
Yritit jotain sanoa. Oletko kenties hullu.
Puolustusvoimathan ilmoitti jo ettei se ole luopumassa tontista joten se siitä iisakin unelmasta taaaaaas. kun mikään ei onnistu, niin mikään ei onnistu
Kasku Persut tukee myös sairaalan rakentamista.
Taitaapa siinä olla rautatie -järjestelyilläkin paljon asian kanssa tekemistä.
Tavaraliikenteen tilantarve vaatisi kipeästi lisäkiskoja. Vai lopetetaanko Ruukinkin liikenne? Henkilöliikennettä on jo jouduttu vähentämään.
Mitä kuuluu Sentralle??
hml.a on tapana suunnitella rakennuksia ja pystytellä tolppia toisen maalle. kaupunki oikein kuuluisa hölmöydestään