Kamala merkki

VW tuo rikollisuuteen syyllistynyt heikkolaatuisten kulkimien natsien perillinen. Kuka itseään normaalina pitävä haluaa autokseen? En minä ainakaan. Eikä kukaan muukaan terveellä järjellä varustettu.
12108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kuka hullu noita nyt ostaa, juuri oli uutisissa, ettei ne kelpaa liikkeisiin vaihtoautoiksi, koska kauppias ei halua korjaamatonta volkkaria ja jos ostaa nyt, ei välttämättä saa korvauksia, kun vika ei tule yllätyksenä enään.

Äänestä

Myydyin merkki suomessa. Sekös se laittaa röllin näppäimistön ääreen. No kyllähän siellä on jo kylmä mopoillakin, niin joutaa sisällä ollakin.

Äänestä
  • Nettiautossa on tämän vuoden 2016 Volkkaria myynnissä reilu 940 kappaletta ja Toyotaa noin 515 kappaletta. Ennen edes sitä varsinaista myyntiä. Eri asia onkin sitten mikä on liikenteessä olevien myytyjen määrä. Eikä pelkästään rekisteröityjen.
    Tottakai VW:n maahantuoja voi rekisteröidä autoja varastoon, jotta luvut näyttää hyvältä, mutta ennen edes sitä varsinaista myyntiä.
    Joka tämäkin luku sisältyy siihen myyntiin myynti kikkana. Ja uusi auto on jo heti valmiina ajoonkin. Ei tarvitse odottaa. Ovelaa? Eikö?
    Melko pakottavan houkuttelevaksi VW:n myynti on tehty ostajan kannalta. Myyntipuheilla ja markkinoinnilla, mutta ei ole pakko mennä vwipuun.

    Äänestä

Ruotsissa ambulanssiyrittäjä on tuskaantunut Volkkareihin, jotka kestävät ammattikäytössä vain 80.000 km, sitten paaliin.

En ambulans byts normalt efter tre år, då har den gått mellan 30 000 och 35 000 mil. På vissa modeller som används i Borås håller dock inte motorn mer än 8 000 mil. "Det är en svaghet", säger verksamhetschefen.
Håkan Rosenqvist. Ambulanssjukvården på Säs har ett 30-tal fordon. Samtliga har både styrkor och svagheter. En modell, den fyrhjulsdrivna VW Transporter, har större problem än de andra med motorn.

– VW har haft en tendens att motorn inte håller, säger Monica Hjelmgren, verksamhetschef för Säs ambulanssjukvård.

Hon kan inte säga exakt hur många av VW:s fordon som man tvingats byta motor på, men det rör sig om ett flertal.
– Vi har fått byta motor regelbundet efter omkring 8 000 mil, säger hon.

Ansvariga på Volkswagen är medvetna om problemen och tar dem på största allvar.
– Det stämmer att vi har haft en del driftstörningar gällande våra ambulanser.

http://www.bt.se/boras/sarbarheten-pa-sas-ambulanser-en-svaghet/

Äänestä

Uusimman ruotsalaistutkimuksen mukaan kymmenen vikaisimman automerkin joukossa on kolme VAG:a (VW, Skoda ja Seat).

Mest skadedrabbade märkena:
1. Land Rover/Range Rover
2. Porsche
3. Mini
4. Seat
5. BMW
6. Skoda
7. Volkswagen
8. Opel
9. Chevrolet
10. Peugeot

Suomen Hinausautoalan liitto onnittelee VW-kuskeja autovalinnastaan.

Äänestä

Tässä Maailman luotettavimmat autot:

1 Audi
2 VW
3 Skoda
4 Seat
5 Audi
6 VW
7 Skoda
8 Seat
9 Audi
10 VW
11 Skoda
12 Seat

Terveisin VW propagandaosasto.

Äänestä
  • Samaa mieltä on Saksan autoteollisuuden äänitorvi Motor und spurtti. Luupäitä kusetetaan mennen tullen. Lisäksi petetään, huijataan, kieletään karmeat viat, takuutakin vaivaiset 2 vuotta,jne.

    Äänestä

  • Yhtä luotettavaa kuin demarien vaalilupaukset. Siksiköhän Rinnekin ajaa Passatilla kun leikkii kansanautomiestä!

    Äänestä

Kyllä kansa tietää parhaiten nämä asiat ja kansan luottamus on ollut VW:n kasvun takana jo vuosikymmeniä.
Vuonna 2016 kansa äänesti lompakollaan 32.500 kertaa VWn puolesta. Lähin kilpailija räpiköi jossain 13.000 kappaleen tienoilla.
Kukaan ostovoimaa omaava ei välitä vittujakaan persaukisten vanhoilla paskoilla ajavien netti-avautumisista. Niillä on kokemusta ainoastaan autoista, jotka olisi pitänyt romuttaa jo aikaa sitten ja näkemykset uusista autoista perustuvat nettiroskaan. Eri maailma.

Äänestä
  • Ihan vaan tiedoksi höynäytetyille vikavaagenin ostajille tutkittua tietoa: Siellä missä vikavaageneita on kaupattu, huijaus on ollut usein läsnä, kun ostajia on kupattu. Kymmenen vuotta on huijannut ja kusettanut, mutta ei enää? Uskotko?

    Äänestä

  • Joutaisivat koko sylttytehtaan silmää tekevät tiilenpäitä lukemaan. Täys huijari se on. Tuotteetkin kuin entisen Neukkulan tehtaista tulleet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mussoliini kirjoitti:

VW tuo rikollisuuteen syyllistynyt heikkolaatuisten kulkimien natsien perillinen. Kuka itseään normaalina pitävä haluaa autokseen? En minä ainakaan. Eikä kukaan muukaan terveellä järjellä varustettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu