Cherrykirsikka

Outi

Cherry!

Kirjoitin pari paivaa sitten Marja Karmalle ja kysyin taloudellisesta tilanteestamme ja kuinka se ikavasti vaikuttaa meidan avioliittoomme. Marjalta en ole saanut minkaanlaista vastausta, mutta yritan sinun kauttasi, jospa minua vaikka onnistaisi. Eli raha-asioitamme emme vaan saa korjattua vaikka kuinka yritamme ja se aiheuttaa kovia riitoja. Juuri nytkin otimme yhteen ja minusta tuntuu, etta en jaksa enaa, itken vain, koska tuntuu niin pahalta. Rakastan miestani, mutta en enaa tieda mita tehda. Tuleeko raha-asiamme parantumaan tana vuonna? Voitko auttaa, Cherrykirsikka?

2

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älkää antako periksi, parempaa on luvassa. Ikävä matalapaine on vallinnut perheenne yllä jo jonkin aikaa, mutta maaliskuuhun mennessä pitäisi miehesi työtilanteen ja sitä myötä tulotason parantua ja tuoda helpotusta elämäänne. Velat toki painavat vielä aikansa, mutta pitäkää niistä huolimatta päänne pystyssä älkääkä antako niiden painaa teitä maanrakoon.

      Teillä on tulevassa vielä paljon annettavaa toisillenne. Muistakaa aina, että on paljon tärkeämpiäkin asioita kuin raha, vaikkei sen merkitystä varsinkaan sen puuttuessa pidäkään vähätellä. Antakaa riitojen tulla ja mennä, uskaltakaa näyttää pahakin olonne, mutta muistakaa myös, että anteeksianto on kaiken a ja o, eli älkää antako epäsovun jäädä kattonne alle asumaan.

      Pyydän luoksenne hyvinvoinnin enkeleitä helpottamaan tukalaa tilannettanne. Olette kuitenkin edelleenkin toistenne paras tuki ja teidät on tarkoitettu toisillenne, pitää sitten vaikka puskea läpi harmaan kiven ja kaikenlaisten vaikeuksien, toisistanne älkää luopuko! Kanssanne myötäeläen cherry :)

      • Outi

        Kiitos Cherrykirsikka!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      263
      593
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      521
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      502
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      466
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    Aihe