Ei ole mitää hätää Kajaanilaiset !!! Älkää pelätkö

Siellä on juuri tapettu mies.

Neropatti poliisi vakuuttaa ettei teidän tarvi pelätä. VITTU MITÄ PASKAA !!! Miten kehtaa tuollaista suustaan päästää !!!

Iltalehdestä:

Rikosylikomisario Maksniemi katsoo, ettei Otanmäen tapahtumien vuoksi ole syytä olla peloissaan.
Tämä ei vaikuta katuturvallisuuteen. Otanmäen taajamassa voi liikkua normaalisti.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016091222299332_uu.shtml
24<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Kohta sota partalapsia vastaan!

Äänestä
  • Miksei ole jo

    Äänestä

  • antaaMitäKuuluu kirjoitti:

    Miksei ole jo

    Siellähän sitä oot sohvalla sinäkin,

    Äänestä

Tappaa ne pitäis jokainen maahantunkeutuja

Äänestä

Enemmän rahaa pakolaisille, ettei tarvitse ryöstää.

Äänestä

Missä oli odinin soturit? Varmaan kotona runkkaamassa. Kaikki irakilaiset on potentiaalisia murhaajia

Äänestä
  • Ja sinä pedofiili sängyn alla piilossa

    Äänestä

Paskapuhetta ettei oo vaara lisääntynyt.
Kielteinen päätös niin matu on täysin arvaamaton toimissaan.
Koko ryhmä muuttuu jengiksi ja käyttävät ylivoimaa aseenaan ja sitten eri suuntiin pakoon.
Kaikki tietty yksittäistapauksia.
Tämmöinen käsitys tulee kun lukee mediaa missä kerrotaan asia todellisesti.

Äänestä

Jäinkin ihmettelemään kun monesta eri tuutista kerrottiin että näiden vastaanottokeskusten läheisyydessä ei ole mitään pelkoa. Kyseessä on aivan tavallisia nuoria miehiä jne.. Nyt sitten kuulee ei ainoastaan raiskauksista vaan murhista. Mutta että kyllä siellä kylän raitilla uskaltaa liikkua... partapojat vaan näyttää vähän erilaisilta...

Äänestä

Valhemedia, Petteri Orpo, A. Stubb, Juha Sipilä ja Päivi Nerg. Jos nyt vaikka nämä henkilöt vedettäisiin oikeuteen tästä tapauksesta näin alkajaisiksi.

Äänestä

matut ei välitä muusta, kuin itsestään. tappamalla pääsee luxus vankilan hellään huomaan. on asian ajajat, terapeutit, sun muut suvakit auttamassa. kuka auttaa uhrin läheisiä. ei kukaan. onko valtiovalta esittänyt surunvalittelut läheisille. päättäjät tienaa vokki pisneksellä. rahaa tulee ovista ja ikkunoista, eikä verottaja perään huutele.

Äänestä

Älkää peljätkö, onhan Kajjaanissa tapettu aikaisemminkin, eikä se ole mitään muuttanut. Tämäkin on vain yksittäistapaus, kuten kaikki seuraavatkin. Ei syytä huoleen, jokaista tapettua suomalaista kohden Sipilän Juha ja Risikon Paula (Orpo-Petteriä varmaan harmittaa, kun ei saa olla suoraan suvaitsevassa asemassa enää, mutta kylläkin takapiruna taustalla) tuo Suomeen tuhansia uusia korkeakoulutettuja huippuinsinöörejä ja tohtoreita. Heissä on tulevaisuus, nyt pannaan Suomea kuntoon, tappo kerrallaan!

Äänestä

Suvakki-Ylen tekstitv kirkuu myös yksittäistapauksesta. Että pistää vihaksi. Menkööt kertomaan sen tämän uhrin omaisille ja jokaviikkoisille raiskausuhreille.
Mikä vittu Suomen päättäjiin ja mediaan on iskenyt?

Äänestä
  • Tyhmyys, tyhmyys. Mamma-Merkkeli siellä valvoo ja Jean Claude Runkkari siunaa.

    Äänestä

  • "Mikä vittu Suomen päättäjiin ja mediaan on iskenyt? "
    Kysytkö vakavissasi niinkuin juuri nyt olis iskenyt ?
    Pikakelaa vaikka 80-luvulle

    Äänestä

No, poliisi ajelee ase vyöllä sirpalesuojatulla mörkö-maijalla, vieressä istuu taistelukoulutuksen saanut bodari ja takakontti on erilaista lisäaseistusta täynnä. Tavallisella lenkkeilijällä, koululaisella tai koirankusettajalla vähän eri tilanne.

Äänestä
  • Ei pelota yhtään.

    Äänestä

  • Huusivatko elämä on laiffii ennen pään irroitusta?

    Äänestä

Ei ollut vaaraa myöskään uhrille. Kyllä se näin on kun lehdessäkin niin lukee.

Äänestä

Uhri olisi hengissä jos olisi tajunnut pelätä ja väistää näitä vitun sekopäitä mitä tänne tuodaan.

ANTAKAA IHMISET PELOLLE VALTA

Äänestä
  • Ja antanut rahat ja kännykän. Kajaanin Poliisi on paskat housussa, nyt kaikki putkassa pieksetyt nouskaa kapinaan?

    Äänestä

Poliisin paskat ei elä tätä maailmaa,älkää ihmiset missään oloissa luottako poliisiin,valehtelevat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HÖLMÖoltava kirjoitti:

Siellä on juuri tapettu mies.

Neropatti poliisi vakuuttaa ettei teidän tarvi pelätä. VITTU MITÄ PASKAA !!! Miten kehtaa tuollaista suustaan päästää !!!

Iltalehdestä:

Rikosylikomisario Maksniemi katsoo, ettei Otanmäen tapahtumien vuoksi ole syytä olla peloissaan.
Tämä ei vaikuta katuturvallisuuteen. Otanmäen taajamassa voi liikkua normaalisti.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016091222299332_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu