Nuoressa iässä vauvakuume?

EiMikääKiireMutsiksSilti

Mun 17 vuotias frendi sai esikoispoikansa viimeviikolla. Mä en oo hirveesti lapsista tykänny ja jos oisin ollu mun kaverin tilanteessa oisin tehny abortin. Mut nyt kun kävin kattoo mun kaverin vauvaa mulle tuli vauvakuume ja haluisin itekin kovasti lapsen. Miten mieli voi tälleen muuttuu? Pelkään et en koskaan uskalla hankkii omia lapsia ku pelkään kipua ja miten mun kaikki tutut reagois ku oon sanonu et en haluu ikinä lapsia ku en tykkää niistä.

2

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vähänpetrattavaa

      Jos meillä Suomessa olisi teiniäitejä nykyistä vähemmän, Suomi olisi maailman paras maa tytöille. Nyt Ruotsi vei meistä taas voiton tässäkin asiassa.

    • Neurologisethäiriöt

      Totta että teinivanhemmuus on mittari, kun kartoitetaan miten hyvä maa on tai pitäisikö sanoa maan asukkaat ovat. Teiniäitiys on olennaista kehitysmaissa, jossa kulttuuri on naisia sortava.

      Kehittyneissä maissakin, jos tyttö ei ole henkisesti ikätasoisesti kehittynyt (eli ei vielä ymmärrä ottaa vastuuta itsestään), mutta on fyysisesti kehittynyt paremmin kuin henkisesti, hän jossain tapauksissa voi päätyä liian nuoreksi äidiksi hyvistä kasvulähtökodista huolimatta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      561
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      500
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    Aihe