Oliko surmaajalla tosiaan ampuma-ase?

Hurja huhu kiertää netissä. Toivottavasti ei pidä paikkaansa, koska silloin Paateron kuvaama tilanne on vielä rankempi mitä on voitu kuvitella.

Aseistettuja sotilaskarkureita vokeissa..
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Surma-asetta on varmaankin säilytetty VOKissa. Miksi majoitustiloja ei ratsata säännöllisin väliajoin? Vai onko niin, että siinä "loukattaisiin ihmisoikeuksia"?

Äänestä
  • Pekka Mattilalla on verta käsissään.

    Pekka miksi murhasit Arton?

    Äänestä

  • Jos tuosta tekstistä ei lähde rikosilmoitus, niin mistä sitten?

    Äänestä

Kauhavalla vokissa yritettiin valmistaa pommia. Seinäjokelainen valtuutettu Erkki Valtamäki kirjoitti siitä mm. Waltamediassa ja joutui SPR:n ja Ilkka lehden ajojahdin kohteeksi. Valtamäki mustamaalattiin ja asia kiistettiin jyrkästi. Hyvinkään vokissa mm.jouduttiin siirtymään turvallisuussyistä muovisiin kertakäyttöaterimiin,koska metalliset keittiötarvikkeet hävisivät ja siellä epäiltiin pommin rakentamista. Sisäministeriö ja SPR salaavat varmasti paljon muutakin, joten varmasti aseitakin siellä voi olla. Forssan nuoret kertoivat,että turvapaikanhakijoilla oli kettinkejä ja rautaputkia mukanaan tappelussa.

Äänestä

Punainen risti ei ansaitse minkäänlaista kunnioitusta enää.
Luokittelen sen lähinnä huuhaa järjestöksi Suomessa

Äänestä
  • Suomalaisten verellä ovat rahastaneet ,näitten partalapsien hyväksi ja nyt virtaa Suomalaisten veri irakilaisten huviksi

    Äänestä

MTV uutisoi että teossa ei olisi käytetty terä- eikä ampuma-asetta.

Äänestä
  • Ei ole mitään luottoa enää uutisvälineisiin. Ihan itse ovat tehneet sen valehtelulla, ettei voi luotta mihinkään.

    Äänestä

  • 222222222222 kirjoitti:

    Ei ole mitään luottoa enää uutisvälineisiin. Ihan itse ovat tehneet sen valehtelulla, ettei voi luotta mihinkään.

    se nyt on ihan sama mihin sinä luotat

    Äänestä

MTV saa uutisoida ihan mitä tahansa, poliisin lausunnot on sisäministeriön määräämiä. Pitääkö allaoleva vahvistamaton tieto paikkansa ? Jos, niin kyseessä oli ryöstömurha eikä mikään tappo. Ja toinen tapaus on ryöstö ja tapon yritys.

Paikkakuntalainen kertoo oman näkemyksensä Otanmäen tapahtumista:
”Rosvoja on ollut kolme. SPR on siirtänyt heidät Ruukin SPR:n tiloista Otanmäkeen väkivaltaisuuden vuoksi. Surma on tehty käsiaseella. Uhri on ensin pakotettu nostamaan tili tyhjäksi SEO:n viereisestä pankkiautomaatista. Ammuttu sen jälkeen syrjempänä. Uhria on luonnehdittu ”kylän mukavaksi mieheksi”. Toisen ryöstön yhteydessä toinen uhri on yritetty kuristaa. Hänet ryöstettiin.”

Äänestä
  • arvasin että surmattu on kylän 'mukavin' mies. näin se on aina

    Äänestä

Sinne on nyt perus-KKK:n ja odinien turha mennä kuikkimaan.

Saatatte sairastua vielä enemmän REIKÄPÄISYYTEEN.

Äänestä
  • joko bussikuljetukset Otanmäestä (ja Kajaanistakin?) Kauhavalle, Joutsenoon, Kontiolahteen... ovat alkaneet?

    Äänestä

Kylläpä nousee kova haloo yhdestä ruumiista. Sehän on nykypäivää maailmalla

Äänestä

sepä se, suomessa lahdataa 50 henkee vuodessa, näistä 2-5 on mamujen tekemiä

Äänestä
  • Jokainen surma on liikaa oli se kenen tahansa tekemä. Mutta se, että hallitus hamuaa tänne lisää tappajia on jotakin aivan järjetöntä. Kuolemantuomio käyttöön, niin saadaan jotain rotia tähän touhuun.

    Äänestä

Muutama rynkky on kadonnut suomen armeijalta. Jospa rikolliset on myyneet irakilaisille rynkkyjä.

Äänestä

juu. on nähty ajelevan panssarivaunulla pitkin kainuu metsäteitä

Äänestä

kännetään toinen poski ja odotetaan ei mitään hätää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hmmmmmmmmm kirjoitti:

Hurja huhu kiertää netissä. Toivottavasti ei pidä paikkaansa, koska silloin Paateron kuvaama tilanne on vielä rankempi mitä on voitu kuvitella.

Aseistettuja sotilaskarkureita vokeissa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu