Voisiko joku katsoa.

Hämentynyt

Tapasin kevään hangilla, takkatulen loimussa miehen. Komean kuin mikä ja tunne oli kuin paistinpannulla olisi päähän lyöty. Paikalla oli myös muita ihmisiä. Viestittelimme ahkerastikin, ainakin minulla oli hauskaa. Sitten kaikki loppui, parin kk päästä, kuin seinään. Mies muuttui virallisen viileäksi. 1200 km välimatkan vuoksi emme ole nähneet. Mitä tapahtui, olinko vain höpsähtänyt keski-ikäinen. En ole koskaan ihastunut helposti, enkä tosiaan ollut mitenkään "hakupäällä". Kaikki vaan tuntuu niin oudolta. Osaisitko sanoa mitä tapahtui, ottaako hän vielä yhteyttä tms.

1

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonymous_Tarot

      Tapahtui kännykän väärinkäyttö ensinnäkin ja tavoitteiden puute ja askelet joita oikeisiin tavoitteisiin et otettanut. Yhteiskunnan ja henkimaailman välinen voimakamppailu oli tässä mukana. Kannattaa nyt vaan tukeutua ystäviin. Muuten alat hurahtaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      27
      3326
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      90
      3064
    3. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      2984
    4. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      67
      2895
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      51
      2847
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2609
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      33
      2414
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      49
      2269
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      41
      2137
    10. Vielä ei ainakaan

      Kukaan muu tunnu miltään sun jälkeen. Olit niin ainutlaatuista
      Ikävä
      32
      1923
    Aihe