http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/mtvn-rikostoimittajan-analyysi-kajaanin-taposta-tapaus-jota-on-odotettu-ja-pelätty-–-ei-jää-viimeiseksi/ar-AAiPyF7?li=BBr5KbI&ocid=mailsignout
siilinjärvelläkin odotettavissa matujen tekimiä tappoja. olkaa siis varovaisia hyvät kansalaiset.
siilinjärvelläkin odotettavissa matujen tekimiä tappoja. olkaa siis varovaisia hyvät kansalaiset.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/mtv-n-rikostoimittajan-analyysi-kajaanin-taposta-tapaus-jota-on-odotettu-ja-pelatty-ei-jaa-viimeiseksi/6070896
toimiva linkki
Onhan se kaikki mahdollista. Eikä todellakaan ole yhtään poissuljettua se, etteikö näitä tänne meille tulleiden maahanmuuttajien osalta tapahtuisi vastaavaa muuallakin Suomessa, ja jopa täällä meillä.
Olkaapa siis hyvin, hyvin varovaisia. Kaikessa, mitä teettekin, sanotte yms.
Ja jos yhtään mahdollista, kannattaa pysytellä heistä vähän kauempana. Eikä olla heidän kanssaan tekemisissä yhtään sen enempää, kuin on tarvis.
En ole rasisti, mutta en myöskään niin hölmö, että minulla olisi heidän suhteensa mitään naivistia, tai illuusiollisia kuvitelmia.
Varovaisuus näissäkin asioissa on viisautta. Turhia riskejä ei kannata ottaa. Erossa heistä pysytteleminenkin on jo etukäteen ongelmien ennaltaehkäisemistä. Ja kannattaa olla ainakaan soittamatta heille liiemmälti suutakaan. Niin ei tule turhanpäiten hankittua joko itselle, tai toisille enempiä harmeja, eikä aiheutettua toisessa osapuolessa vastaavanlaista, provosointia, eikä pääse syntymään jotain pahempaa.
Voi olla hyvinkin, että tappoja ja pahoinpitelyjä tapahtuu myös niillä paikkakunnilla, joissa ei asu ulkomaalaisia. Ihan mahdollista se saattaa olla.
Kantasuomalaiset syrjäytyneet miehet kyllä osaavat nuo tappohommat myös! Ja heitä on erityisen paljon juuri Itä-Suomessa.
siis asuuko joku älykääpiö sellaisella paikalla missä on tuommoisia asutuksia?? huhuh onnea vaan teille!
ps täällä ei ole mamuja!