Suomenojan satama

397378

Veneitä ja trailereitä pitää siirrellä tuolta aina pois talvisäilytys kauden jälkeen, syystä tietääkseni että voidaan suorittaa ylläpito toimia kuten siivous.

No vkl ajoin tuolla niin ei nyt kovin siivotuilta vaikuttaneet. Lautaa ja kaikenlaista roinas siellä sun täällä.
https://s4.postimg.org/vhs3e7im5/WP_20160911_13_35_11_Pro.jpg

3

385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • linnaan-vaan

      eivät ehdi siivoamaan, niillä menee siellä kaikki aika yrittäjien kiusaamiseen ja kaupungin saarten ja kiinteistöjen laittomaan käyttöön

      • Pukkienkantaja

        Nythän osa ainakin sai pitää telakointi romppeensa kesän samoilla paikoilla. Ennen niitä piti aina rahtaa toiselle puolelle säilytys aluetta että voivat ylläpitää sitä hiekkakenttää..


    • Hölmön_hommaa_Suomenoja

      Jokainen on vastuussa oman paikkansa siivouksesta sääntöjen mukaan. Ei Espoo siellä mitään erityistä ole tehnyt niinä monena vuotena mitä olen Suomenojalla aikaa viettänyt. On siis järjettömyyttä roudata venepukkia keväällä ja syksyllä eri paikkoihin turhan takia. Hölmän hommaa. Tämä johtuu ainoastaan siitä, että Espoon noista asioista päättävä virkamies on melko pikkutarkka nipottaja ja toisaalta paikallisten kerhojen satamatoimihenkilötkin ovat hieman kaavoihin kangistuneita jääriä, jotka tykkäävät järjestelmästä, koska se on ilmeisesti pyörinyt tuolla tavalla ikuisuuden. Mutta ei siitä hyödy ketään muu kuin se nosturikuski, joka paikalle kaksi kertaa vuodessa tilataan pukkitalkoisiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      513
      6602
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      314
      2478
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      387
      1984
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      124
      1179
    5. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      30
      1122
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      5
      1104
    7. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      79
      922
    8. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      60
      894
    9. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      892
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      40
      780
    Aihe