Taksi koko päiväksi

taxitaxiiii

Moikka. Paljonko ootte maksannu tommosesta jos kuski & auto on käytössä koko päivän? Olis tarkotus pyörii vähän nähtävyyksiä yms lävitte.

12

596

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitoskysymästä

      Toukokuussa maksettiin 50 euroa. Ajoa tuli noin 400 kilometriä ja aikaa käytettiin 11 tuntia.

      • PasiKuskaaTaas

        Heh, juu juu.


      • Kiitoskysymästä
        PasiKuskaaTaas kirjoitti:

        Heh, juu juu.

        Näin se meni. Ei se sitten niin kallista ollut kuin yhtäkkiä kuulostaa, kun myös polttoaineet sisältyivät tuohon hintaan.


    • Riemumatkat

      Jeee! Kyllä Alanyassa on halpaa!

      • Nillitttävä

        Keskisen Tarjoushaukankin suosikkilomakohde on Alaaaaanyyyaaaaa........... Ja Nikon ja Maisan ja Matti Nykäsen, Tauskin , Tuksun, Hunksien. Että äläpäs yhtään vähättele. Niih.


    • Aamiaismuna

      Tarjoushaukka on paras.
      Ei varmasti maksa ylimääräistä mistään.
      Sillä on vyölaukku ja se on rotari. En usko että on kovakaan panomies.

    • Keijo2492

      Voi jumalauta 400km ja 50euroa just joo, mistä helvetin hoitolasta tuo kaveri on karannut :D :D

      Oikea hinta 150-200 e tollaselle ajalle/matkalle

      • Kiitoskysymästä

        Atatürkin kadun taksiasemalle mentiin ja kerrottiin asiamme sekä tarjottiin samalla 50 euroa. Taksikuskeilla tuli jopa kilpailu siitä, kuka saa lähteä kuskiksi retkellemme. Serat lähti ja olikin ihan mukava mies. Ajelimme Antalyaan pienien kylien kautta, Side, Manavgat, Belek. Antalyassa kierreltiin ostoskeskuksia. Paluumatkalla tulimme vuoriston kautta Alanyaan. Ja oli mukava reissu. Tämä taksiasema on lähellä Ataürkin patsasta, liikenneympyrän toisella puolella. Siinä on joku rakennuskompleksi juuri parhaillaan taksiaseman kohdalla.


    • 3522523

      60e nyt heinäkuussa, 09 haku hotlalta ja 22.00 palautus. Kilsoista en tiiä mut kaikki kierrettii ja antalyas käytii ostoksil.

    • 3252235325

      Onko alanyassa suomea puhuvia kuskeja? helpottais hommaa huomattavast..

      • Persukuskitheheh

        On. Suuri osa Alanyan matkaajamiehistä on suomea puhuvia taksikuskeja. On taksikuskien ja persujen peruspaikka, jotkut ovat useinmiten myös molempia. Ei vain ole autoa eikä ajo-oikeutta siellä. Mieli tekee kyllä neuvoa muita miten Alanyassa oleillaan, vaikka ei kysyttäiskään.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      21
      2181
    2. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      16
      2153
    3. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      156
      1738
    4. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      223
      1261
    5. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      124
      1251
    6. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      1124
    7. Vauvat syntyvöät vihan lapsina?

      Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O
      Luterilaisuus
      66
      1055
    8. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

      Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      914
    9. Unelma tilanne

      Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j
      Ikävä
      70
      852
    10. Itsensä pidättely

      Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
      Ikävä
      80
      843
    Aihe