Taksi koko päiväksi

taxitaxiiii

Moikka. Paljonko ootte maksannu tommosesta jos kuski & auto on käytössä koko päivän? Olis tarkotus pyörii vähän nähtävyyksiä yms lävitte.

12

552

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitoskysymästä

      Toukokuussa maksettiin 50 euroa. Ajoa tuli noin 400 kilometriä ja aikaa käytettiin 11 tuntia.

      • PasiKuskaaTaas

        Heh, juu juu.


      • Kiitoskysymästä
        PasiKuskaaTaas kirjoitti:

        Heh, juu juu.

        Näin se meni. Ei se sitten niin kallista ollut kuin yhtäkkiä kuulostaa, kun myös polttoaineet sisältyivät tuohon hintaan.


    • Riemumatkat

      Jeee! Kyllä Alanyassa on halpaa!

      • Nillitttävä

        Keskisen Tarjoushaukankin suosikkilomakohde on Alaaaaanyyyaaaaa........... Ja Nikon ja Maisan ja Matti Nykäsen, Tauskin , Tuksun, Hunksien. Että äläpäs yhtään vähättele. Niih.


    • Aamiaismuna

      Tarjoushaukka on paras.
      Ei varmasti maksa ylimääräistä mistään.
      Sillä on vyölaukku ja se on rotari. En usko että on kovakaan panomies.

    • Keijo2492

      Voi jumalauta 400km ja 50euroa just joo, mistä helvetin hoitolasta tuo kaveri on karannut :D :D

      Oikea hinta 150-200 e tollaselle ajalle/matkalle

      • Kiitoskysymästä

        Atatürkin kadun taksiasemalle mentiin ja kerrottiin asiamme sekä tarjottiin samalla 50 euroa. Taksikuskeilla tuli jopa kilpailu siitä, kuka saa lähteä kuskiksi retkellemme. Serat lähti ja olikin ihan mukava mies. Ajelimme Antalyaan pienien kylien kautta, Side, Manavgat, Belek. Antalyassa kierreltiin ostoskeskuksia. Paluumatkalla tulimme vuoriston kautta Alanyaan. Ja oli mukava reissu. Tämä taksiasema on lähellä Ataürkin patsasta, liikenneympyrän toisella puolella. Siinä on joku rakennuskompleksi juuri parhaillaan taksiaseman kohdalla.


    • 3522523

      60e nyt heinäkuussa, 09 haku hotlalta ja 22.00 palautus. Kilsoista en tiiä mut kaikki kierrettii ja antalyas käytii ostoksil.

    • 3252235325

      Onko alanyassa suomea puhuvia kuskeja? helpottais hommaa huomattavast..

      • Persukuskitheheh

        On. Suuri osa Alanyan matkaajamiehistä on suomea puhuvia taksikuskeja. On taksikuskien ja persujen peruspaikka, jotkut ovat useinmiten myös molempia. Ei vain ole autoa eikä ajo-oikeutta siellä. Mieli tekee kyllä neuvoa muita miten Alanyassa oleillaan, vaikka ei kysyttäiskään.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      104
      3078
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      87
      2425
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      1966
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1520
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1490
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1395
    7. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      912
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      907
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      846
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      769
    Aihe