Vaihtoehto Patong Beach:lle?

santtu-1975

Olen vajaan neljän viikon päästä lähtemässä Thaimaan matkalle eläkkeellä olevan äitini kanssa (hänelle elämänsä ensimmäinen "kaukomatka"). Aluksi olemme suunnitelleet jäävämme muutamaksi päiväksi Bangkokiin, mutta siitä olisi nyt sitten tarkoitus jatkaa lentäen Phukettiin. Itse olen muutamaan otteeseen Phuketissa käynyt, mutta jokakerta olen majoittunut Patong Beach:lle. Nyt olisi kuitenkin hakusessa rauhallisempi ranta, miellellään hyvätasoisella (neljän taikka viiden tähden) suoraan rantaan rajoittuvalla hotellilla.

Eli ehdotuksia rannasta ja ehkä jopa hotellista Phuketissa otetaan vastaan.

6

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • phuket2

      Bang Taolla on mahdollisuus saada hotelli ihan rannan tuntumasta. Paikka on muutenkin paljon Patongia rauhaisampi.

      Muina vaihtoehtoina voisi olla Kamala (ranta ei ihan vieressä), sekä Mai Khao Phuketin pohjoisosissa.

      Tuohon aikaa merivirrat ovat vielä voimissaan, joten siihen, että pääsee uimaan mereen, ei kannata luottaa.

      • santtu-1975

        Tuota Bang Taoa on kehunut muutama muukin henkilö, pitää ottaa tarkempaan tarkasteluun. Näyttäisi olevan pääosin hienompaa/kalliimpaa hotellia alueella, mutta muutama näyttäisi ihan hyviltä ja mahtuisi budjettiin.


    • Bangtao Beachin Sunwingiin, jos ette muksuja pelkää ja siisteys ja turvallinen ranta ovat teille tärkeitä.

      • santtu-1975

        Bang Tao:lta tuli hotelli otettua, mutta ei ehdotettua. Löytyi sopiva hotelli (ei aivan rannassa) josta irtosi kolmen huoneen sviitti kohtuulisen edulliseen hintaan.


    • Shittman

      Bangtaossa huorat on hinnoitelleet pillunsa melko yläkanttiin ja erikoisemmille fetisseille on aika hankala löytää toteuttajaa.
      Naamalle paskantaminen ym, kakkaleikit on kyllä työn takana tuolla.

    • Thairider

      Näin on. Normaalin naamapanon tai pika käteenvedon tuoltakin saa melko normi hinnalla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      3172
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1841
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1730
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1249
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      128
      1035
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      98
      978
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      865
    10. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      859
    Aihe