Samsung TV:stä hävisi kanavanippu B

samusetä

Moi,

Espoossa oli taajuusmuutos n. viikko sitten. Samsungin TV:stä hävisi kanavanippu B (mm. MTV3 ja Nelonen). Ei auta uudelleenviritys eikä tehdasasetusten palautus ja uudelleenviritys. Samassa talossa ja samalla antennilla kanavat näkyy LG:n TV:ssä.

Onko jollain muulla käynyt sama ja oletteko onnistuneet ratkaisemaan tämän ongelman?

10

2714

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bnippu
    • TvNyyjä

      Kokeile manuaalihakua! Katso kanavanumerot digitan kartasta. OLen joutunut muutamille asiakkaille hakemaan kanavat manuaalisti, kun ei automaattihaulla löydy. Jos manuaalihaulla ei löydy, niin vika saattaa olla kaapeleissa tai antennissa.

      • samusetä

        Miten manuaalihaku tehdään? Kohdassa manuaalinen viritys on mahdollista hakea vain kanavat 32 ja 53.Ei ole mahdollista muuttaa kanavanumeroa tai taajuutta?


    • auttaisiko

      Tehdasasetuksien palautus ja uusi asennus?

      • auttaisiko

        Jos siis tuo ei auta uudelleen toistettunakaan, niin kerro tv:n mallimerkintä.


    • Olli777

      Hain kanavat uudelleen ja minulta hävisi jim, 5 ja kutonen. ???

    • Anonyymi

      Tein automaattisen kanavahaun tälle,Antennitalous ja digiboxi Denver DTB'148

    • Anonyymi

      Osta Philips,niin ei häviä.

      • Anonyymi

        Ketju on yhdeksän vuoden takaa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45329
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      197
      10860
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8518
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3200
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      36
      1602
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1500
    Aihe