Tässä stereoissa siis äänensävyt säädetään nupilla eli tarkottaako tää sit analogista vahvistinta?
Tämmösen hankin heti jos niin on.
Tämmösen hankin heti jos niin on.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vahvistin on aina analoginen kaiuttimien suuntaan. Jos kyseisessä vahvistimessa on digitaalinen sisääntulo ja oma D/A muunnin, äänensävyn säätö voi olla kummalla puolella tahansa. En tosin ole koskaan kuullut vahvistimesta, jossa äänensävyn säätö olisi digitaalisella puolella.
Ok..No miksi tästä mun nykysestä vahvistimesta yamaha R-N301 ei lähe bassoo palio paskaakaan? entisessä vahvistimessa oli nupilla nää säädöt ja lähti palio jykevämpi basso ja se että entisessä vahvistimessa oli 80w vähemmän tehoa.Ja kummassakin tapauksessa on ollu 3.5 minijack/2X RCA kaapeli tietokoneesta ja tietsikan puoleltaki säädetty bassot aivan täysille.
Onko se jykevä basso sit vanhan aikaista?
Kellään kokemusta sekä nadista että marantzista? Kyseen ollen integroidusta stereovahvistimista eli kumpi jytisee jykevämmin?budjetti saa mennä himpun verran yli tonnin.