Fiskarhedenvillan, kokemuksia

Onko kellään kokemuksia talotehtaasta nimeltä Fiskarhedenvillan? Kuvaston talot näyttävät kauniilta, mutta firma on täysin tuntematon.
132140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Läheltä seuranneena voin sanoa että kokemusta on. Suosittelisin yksinkertaisesti pysymään kaukana. Näillä toimijoilla ei ole puhtaita jauhoja pussissa!

Äänestä
  • Yhdyn edelliseen mielipiteeseen. Tästä toimijasta ei ole mitään hyvää sanottavaa. Lipeväkieliset myyntimiehet lupaavat kuun taivaalta ja puolivaltakuntaa, mutta käytännössä totuus on täysin toinen. Epärehellisempiä, epäluotettavampia ja selkärangattomampia ihmisiä saa kyllä hakea. Älkää hyvät ihmiset laittako rahojanne kiinni tähän yritykseen!

    Tiedän että suurilla asumiseen liittyvillä messuillakin, joilla näkyvyyden takia luulisi asiakkaasta pidettävän huolta, rakentajaperhe tuskaili järkyttävien ongelmien kanssa koko projektin ajan. Loppua ei näy edes messujen päätyttyä. Kuulemma poliisikin saattaisi olla kiinnostunut yrityksen edustajien toimista.

    Äänestä

Ikävää, että olette saaneet tällaisen kuvan Fiskarhedenvillanista.

Oman talon rakentaminen on yksi elämän suurimpia projekteja. Siihen kuuluu talovalmistajan lisäksi tuleva asukas ja rakennusliike. Päätösten määrä on valtava ja joskus odotukset ja mahdollisuudet eivät kohtaa. Fiskarhedenvillanin tavoitteena on aina löytää ratkaisu, johon tuleva asukas on tyytyväinen.

Suomeen Fiskarhedenvillan perusti ensimmäisen oman myyntikonttorinsa 2014, ja meillä on Suomessa useita talonrakennusprojektia käynnissä. Mikäli haluat tutustua lähemmin käynnissä oleviin rakennusprojekteihimme ja kysyä heidän kokemuksiaan, pyydämme sinua olemaan yhteydessä lähimpään myyntikonttoriimme.

Ystävällisesti

Niclas Brandshage

Myynti- ja markkinointijohtaja

Fiskarhedenvillan

Äänestä
  • Mitäs tämä tarkoittaa? Olen aikoinaan tavannut Niclaksen henkilökohtaisesti, mutta viimeksi keskustellessamme hän ei osannut sanaakaan suomea!?! En löydä ylläolevasta myöskään mainintaa, että joku olisi kirjoittanut tämän Niclaksen toimeksiannosta hänen puolestaan. Antaisitko Niclas numerosi, niin pirautan?

    Äänestä

  • Hei,
    vastaus on Niclas Brandshagen kirjoittama, mutta käännetty suomeksi, koska hän tosiaan ei puhu suomea.
    Niclaksen tavoitat numerosta 46 243 79 42 42
    Ystävällisesti
    Fiskarhedenvillan / Herman Nyby

    Äänestä

Kaverini ovat rakennuttaneet heiltä hankittua taloa ja ovat hehkuttaneet että hyvin hoidettu prosessi, reklamaatiot jne. Ja upealta näyttää kyllä lopputulos munkin mielestä! -R

Äänestä

Heh. Ettei Riku-P:n kommentti olisi maksettu mainos..? Reklamaatiota ei nimittäin löydy tämän ruotsalaisen yrityksen sanakirjasta lainkaan. Vääristä toimituksista ja virheellisestä tavarasta reklamoitaessa edustajat painavat vain päänsä puskaan, ilman yritystäkään korjata tilannetta.

Asiakas on aina väärässä.

Äänestä

Kiitos kaikille vastauksista. Näiden kommenttien perusteella, kyselin henkilökohtaisesti kokemuksia Fiskarhedenvillanin asiakkailta. Päädyin lopulta toiseen valintaan ja tilasin taloni tunnetulta toimittajalta.

Pienellä salapoliisin työllä kaivelin myös hieman taustoja. En voisi millään luottaa omiani ja pankin rahoja myyjän käsiin, jonka asiantuntemus ja alan ymmärrys perustuu ainoastaan parturikampaajan koulutukseen.

Äänestä

kaverin tyttö osti tiettävästi juuri tämä paketin ja heti kun tulikin sitten reklamaation paikka, nosti tehdas kädet pystyyn

Äänestä

Hienoja taloja ja pohjaratkaisuja mutta Suomen edustajat tosiaan ammattitaidottomia.
Rakennusalan koulutus ja osaaminen puuttuu siitä iso miinus!

Äänestä

Rakennutan kyseisen Firman taloa Mikkeliin asuntomessuille. Toivon hartaasti pystyväni antamaan parempaa palautetta. Kerron mielelläni kokemuksista ja pyrin dokumentoimaan projektin vaiheet.

Äänestä
  • Hei, millaisia kokemuksia ja ajatuksia asuntomessu-talon rakentamisen aikana on muodostunut? Voitko suositella kyseistä talonrakennusyritystä? Kävin asuntomessuilla katsomassa fiskarhedenvillan kohteen, ja tykästyin siellä kovasti kyseiseen taloon.

    Äänestä

Kävimme myös katsomassa Mikkelissä taloa. Upea oli!! Mieluusti kuulisin lisää rakennuttajasta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


26388393 kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia talotehtaasta nimeltä Fiskarhedenvillan? Kuvaston talot näyttävät kauniilta, mutta firma on täysin tuntematon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu