Nyt kun olen lukenut tätä Suomi 24 palstaa Rakentaminen ja Remontointi olen tullut siihen tulokseen, että tilaan ikkunat meidän taloon osoitteesta: http://www.hemmafonster.se/ Ja syyksi ilmoitan Suomessa tehtyjen ikkunoiden huonon laadun, sekä takuun huonon kattavuuden. Jos ikkunoissa on virhe tai tehdas asentanut ikkunat on heidän otettava siitä vastuukin, eikä siitä pidä syyttää ikkunoiden tilaajaa. Näin meneteltäessä menettävät ikkunan valmistajat viimeisenkin mahdollisuuden myydä ikkunoita. Asiakkaista on pidettävä kiinni ja palvelun on pelattava ja tilaajan on luotettava ikkunoiden laatuun. On huolestuttavaa, että Suomessa on toimijoita joita nämä perusarvot eivät koske. Saavat itseään syyttää kun kauppa ei käy. Sana leviää nopeasti jos asiakkaan ja firman välisiä ongelmia ei hoideta asiallisesti. Meidän talossakin on 22kpl ikkunoita joten ei ole ihan pikku summista kyse ikkunoiden kohdalla. [email protected]
Ikkunat Ruotsista. http://www.hemmafonster.se/
3
886
Vastaukset
- luuluuhun
Ei ne lähialueiden (Viro, Ruotsi jne) teollisesti valmistetut ikkunat ja ovet ole sen laadukkaampia kuin kotimaisetkaan tuotteet. Jos haluaa niin uskoa, niin asia on erikseen. Totuus on kuitenkin toinen.
Kerroppa mitä vikaa on Kaskipuun ikkunoissa? Oletko nähnyt ikkunat ja sen laadun omilla silmilläsi. Ikkunaremontti on meneillään ja eilen tuli tehtaalta ikkunalähetys. Olen erittäin tyytyväinen ikkunoiden rakenteeseen ja laatuun.
Niin, Kaskipuu antaa ikkunoilleen 25-vuoden takuun ja en toisaalta ihmettele. Rakenne suosii pitkäikäisyyttä.
>>Jos ikkunoissa on virhe tai tehdas asentanut ikkunat on heidän otettava siitä vastuukin, eikä siitä pidä syyttää ikkunoiden tilaajaa. <<
Muuten sopimuksessa on kirjaimellisesti mainmittu, miten asiakkaalla on hyväksytettävä kiinnitystapa ja työn laatu. Tuokaan mainita ei ole vailea toteuttaa, jos on ammattitaitoiset ja huolelliset asentajat.
Muuten tilasin ikkunat Kaskipuulta kun sain kaikki ehdot,- mitä tahdoin hyväksytyksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746364MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415438Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624279NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun764159Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673901Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.771254- 3281105
- 601070
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32890Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831