Nyt tiedän, että tunteemme eivät kohtaa koskaan. Kuvittelen vain omiani. Pakko luovuttaa ja antaa olla. Repiä sinut pois. Nyt tiedän, etten viestejä lähetä. Tiedän, että en pääse sinun elämääsi. Parempi siis jatkaa matkaa.
Sinulle Hannu
toivottavastiselviän
1370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Miten jaksat Minna jankuttaa samaa asiaa vuosikaudet?
Ei tuo ole Minna! Kirjoittaa eri nimimerkillä.
Itse voisin puolustaa Minnaa sillä, että jos oikein rakastuu ja kolahtaa ei aika merkkaa mitään. Se vain on ja pysyy ja pahemmassa tapauksessa toinen vielä lisää tulta rattaisiin olemalla ystävällinen. Miehessä tuossa on vika, jos ei ole pyytänyt lopettamaan yhteydenpitoa.
Oletko puhunut hänelle suoraan ? Kannattaa kertoa, ennen kuin luovutat. Jos voit lähettää viestin, niin tee se. Sanot, että haluat tutustua ja mies on mukava. Kokeile ennen kuin luovutat. Ei jää "mitä jos" tilanetta. Tiedät silloin aivan varmaasti, miten asiat aidosti ovat.
On niin kova halu nöyryyttää toista ettei koskaan voi vastata edes huomenen toivotukseen on ihan turha odottaa yhteydenottoja.
Halusin vain sanoa vaikken aloittaja olekaan.
Nyt kauniiseen perjantai aamuun ja askareet käyntiin.
Yhteydenotto voi tapahtua vain sen pohjalta millainen on ollut tälle kys. henkilölle,
ei se noin vain mene, joissain tapauksissa voi olla että on itse tyrinyt sen että yhteyttä otettaisiin, täällä on joitain tätä samaa jankkaavia mutta eivät näytä ymmärtävän asian toista puolta ollenkaan.
Kyllä tää minna on nimimerkin täällä vain muuttanut. Sama henkilö on ap. Fiksu mies mutta nainen on seko.
Fiksu mies ei ole sellainen, että antaa kaiken tapahtua. Fiksu mies sanoo suoraan, että nyt riittää ja lopeta yhteydenpito! Eikä anna lupaa viestitellä, jos toinen sitä kysyy.
Oletko selvännäkijä vai mistä pystyt päättelemään ap Minnaksi?
Pitääpä vastata Hannun viestiin, näyttää olevan musta huolissaan.
Oikeassa elämässä on totuus.
Pidä Hannus, jos sulle kirjoittaa. Mitä teet täällä, jos IRL mahdollisuus?
Rakastan toista ja Hannusta tykkään.
Minä taas rakastan Hannua ja toinen on vain.