nätti tyttö, vaan kannattaa aina muistaa, että safe boxi ei ole 100 % turvallinen
http://pattayaone.net/pattaya-news/231747/room-safe-not-safe-think/
http://pattayaone.net/pattaya-news/231747/room-safe-not-safe-think/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Eipä ole tytöt ikinä mitään vieneet vaikka oon sadat kerrat käynyt käynyt suihkussa ja lompakko on ollut ihan saatavilla housun taskussa huoneessa.
Mutta kai tytöissä epärehellisiäkin on, mutta itse valikoin ne niin tarkkaan ettei sekopäitä, ladypoikia tai narkkareita ole koskaan tullut mukaan otettua.
Siinä tyypillinen päästään laho turisti.
Onko diapetes ja pallomaha syy olla idiooti?
Eihän mulle ikinä mitään satu, koska ei ole ennenkään sattunu...VITTU MIKÄ JUNTTI :D
Siksikö sinä pysyttelet huoneessasi, etkä tee ikinä mitään, kun pelkäät kaikkea? Toinen syy siihen ettet tee mitään vaan kyselet ja ihmettelet on, että olet sairas sossupummi.
Eipä ole minultakaan mitään kadonnut koskaan, vaikka vähintään sadalla thainaisella olisi ollut mahdollisuus ottaa lompakosta. En pidä lompakossa yleensä kuin kymppitonnin bahteja. Eurot on jemmassa ja thaipankissa.
diapeteksesi ja pallomahasi ei liity millään tavalla kassakaapin turva-avaimeen. Vai kuvitteletko, että saat ne niillä auki ?
Thaimaassa luotan tyttöihin.
Toisin on Venäjällä, Pietarissa pidän aina huolen ettei rahat jää tytön kanssa kahden. Pietari on ainoa paikka jossa ilotyttö on kerran varastanut lompakkoni.
Maailma on täynnä hienoja tapauksia, joissa on luotettu ihmiseen jonka on tuntenut vain viikon?
Baarista otettu tyttö jos veisi jotakin niin häneltä menisi työpaikallakin luottamus. Epäluottamus voi olla loukkaavaa jos sen tekee näkyvästi.
Kuka nyt lompakossa suuria summia kantaa muutenkaan? Muutaman t bahtin takia kukaan tyttö viitsi koijata maksavaa asiakasta.
Kun roudaat seuralaisen hotelliin, heidän henkilöllisyys todistut otetaan respaan. Ei ne tytöt mitään uskalla varastaa, kiinni ne jäisivät.
Eri asia on se annatko itsesi tulla huijatuksi tytön puolelta. Kun tyttö alkaa selittämään esimerkiksi sairaasta sukulaisesta ei pidä uskoa. Enemmistö tytöistä silti rehellisiä. Kun käyttäytyy hyvin tyttöjä kohtaan se palkitaan varmasti. Jos taas käyttäydyt huonosti ja alentavasti tilanne toinen. Harvat tytöt tykkäävät vain kaljaa juovista ja suomibaareissa istuvista kaksiviikkoisista miljonääreistä, tälläisiä Urpoja tytöt kusettavat helpoiten. Eivät tuo vaihtorahoja takaisin jos vaikka 7-eleveniin osoksille laitat.
Aika vähän tiedät. Tytöt nimenomaan tykkäävät 2 viikko miljonäääreistä. Ja mielummin vielä ensikertalaisista sellaisista. Kokeile joskus? Vähän hukassa olevan tuntuinen tukeva, kalpea hikoileva kaveri kun singahtaa baariin. ekat kysymykset on: Mistä tulet? Oletko ekaa kertaa Thaimaassa? kuinka pitkä on lomasi? Jos vastaat kysymyksiin thain kielellä, että olet ollut puolivuotta ja sinulla on talo täällä, viivyt vielä pari kk. Tyttöjä ei pyöri 4-6 ympärilläsi ja kiehnää sylissäsi... Jos vastaat käsin viittomalla ja huonolla englannilla ujostellen, että ensimmäinen kerta, olet 2 viikkoa ja tulit tänään. Meno ympärilläsi on aika hurjaa, kunnes olet valinnut tytön jolla on mahdollisuus puhua suurin osa vielä tuoreesta matkakassastasi itselleen tuon 2vkon aikana. Kukaan ei ole kiinnostunut sinusta, jos kerrot rahojesi loppuneen ja lähteväsi seuraavana aamuna. Tiedän muutaman maman joka on kieltänyt tyttöjä juttelemasta ja tuhlaamasta aikaa miesten kanssa jotka ovat kertoneet mamalle luottamuksellisesti, että rahat ovat loppuneet ja lento kotiin vasat viikon päästä.
Ovat he niin ystävällistä ja hyvätahtoista jengiä..... Aina, mutta se maksaa aina.
Juuri näin. Tulit todistaneeksesi että kuulut juuri niihin kusetettaviin kaksviikkoisiin.
Voi poika kun tietäisit. Olen nähnyt ja nauranut kaltaisillesi tuhannet kerrat. Noi lällälää kerro lisää itsestäsi on 12 vuotiaiden tai niiden tasoisten poikien mielestä " hyviä juttuja"... "Todistaneeksesi" sana kertoo paljon älykkyydestäsi ;-)
Aika moni känninen on menettänyt gogo baarissa kännykkänsä ja lompakkonsa.
Suurimmat urpot jopa passinsa.
Viimeksi kun kävin Pattayalla, kuulin 2 viikon aikana ainakin 4 eri tapauksesta, joissa suomalaiselta oli hävinnyt tavaraa baarireissulla.
1 sankari menetti kaikki nuo kolme edellä mainittua. En tiedä miten se reissustaan selvisi, kun kaikkein tärkeimmät (henki poisluettuna) hävis kerralla
Kahdeksantoista vuoden ja yli 30 Thaimaan reissua ja vain muisti joskus kadonnut, eikä sekään usein.
Kännisekoilijoilta katoaa kaikkea. Vaikka itsekin kännisekoilen suomessa usein, niin Thaimaassa keskityn naisiin ja juon maltillisesti ja ikinä ei ole mitään viety. Koomakännit voi sitten vetää kun on taas takaisin Suomessa.
Thaimaassa en ole ollut koomakänneissä juuri koskaan, itse asiassa joskus olen hämmästellyt kun kolme viikkoa on mennyt reissulla eikä yhtään kunnon ryyppyiltaa takana. Suomessa ajatus parista viikosta ilman kunnon kännejä on mahdoton, koska täällä on niin ahdistavaa ettei jaksa jos ei välillä vedä päätä täyteen.
Ikinä ei ole mitään viety Pattiksella. Luultavasti käyty Amalian Naimaaßa
Missä te oikein pyöritte ja ketä tapaatte. Meidän porukasta ei kenelläkään ole varastettu 10 vuoden aikana mitään.
Tod näk Karstulassa viety nortin tumppi pöydästä vessareissun aikana ja siitä syvä katkeruus.
Minulta ei edes kadonnut neitsyys Pattayalla!
Paska Mesta!