Liitetään Perho Alajärveen

kyrsii

Oisko kannatusta, mulle sopis.

6

170

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 222345

      En oikein kannata sitä , ajan Suomen ja Perhon itsenäisyyttä. :)

    • peltokankaalta

      Jos olisi suora ja hyvä tieyhteys porasen kautta Alajärvellä, niin tämä olisi hyvä ratkaisu. Alajärvi on kehittynyt valtavasti viimeisinä vuosikymmeninä jatkuvasti sinne perustetaan uusia yrityksiä. lehtitietojen mukaan nyt on alettu rakentamaan jotain yritystä jonka kustannusarvio on 25 milj euroa. Näytäisi että kuntatalouskin on ylijäämäinen peräti 6,5 milj viimevuodelta. nämä on lehtitietoja.

    • eihjuwa

      Niin--olishan se kova juttu kun muutaman vuoden kuluessa Alajärvi liittyy pakolla Seinäjokeen ja siinä samalla Perho mukana!

      • peltokankaalt

        Kun olis tuo vimpeli tuosta välistä pois ,niin tämä olisi erinomainen ratkaisu


      • kauhavakuihtuu
        peltokankaalt kirjoitti:

        Kun olis tuo vimpeli tuosta välistä pois ,niin tämä olisi erinomainen ratkaisu

        Tutkimus osoittaa että eteläpohjanmaalle jää vain kolme väestökeskittymää, nämä ovat Seinäjoki, Alajärvi , Kauhajoki tai Kurikka. Lapua ja Kauhava todennäköisesti liittyy seinäjokeen läheisyyden vuoksi.


    • PerhonMöttösestä

      Luin lääkäri Simo Räisäsen kirjan "Lääkärimuistelmat", Nordbooks 2017. Siinä puhutaan viitteellisesti Perholaisista. Kannattaa lukea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      121
      5675
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      468
      1834
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      20
      1239
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1203
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1073
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      995
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      961
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      906
    9. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      23
      857
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      856
    Aihe