Oisko kannatusta, mulle sopis.
Liitetään Perho Alajärveen
6
192
Vastaukset
- 222345
En oikein kannata sitä , ajan Suomen ja Perhon itsenäisyyttä. :)
- peltokankaalta
Jos olisi suora ja hyvä tieyhteys porasen kautta Alajärvellä, niin tämä olisi hyvä ratkaisu. Alajärvi on kehittynyt valtavasti viimeisinä vuosikymmeninä jatkuvasti sinne perustetaan uusia yrityksiä. lehtitietojen mukaan nyt on alettu rakentamaan jotain yritystä jonka kustannusarvio on 25 milj euroa. Näytäisi että kuntatalouskin on ylijäämäinen peräti 6,5 milj viimevuodelta. nämä on lehtitietoja.
- eihjuwa
Niin--olishan se kova juttu kun muutaman vuoden kuluessa Alajärvi liittyy pakolla Seinäjokeen ja siinä samalla Perho mukana!
- peltokankaalt
Kun olis tuo vimpeli tuosta välistä pois ,niin tämä olisi erinomainen ratkaisu
- kauhavakuihtuu
peltokankaalt kirjoitti:
Kun olis tuo vimpeli tuosta välistä pois ,niin tämä olisi erinomainen ratkaisu
Tutkimus osoittaa että eteläpohjanmaalle jää vain kolme väestökeskittymää, nämä ovat Seinäjoki, Alajärvi , Kauhajoki tai Kurikka. Lapua ja Kauhava todennäköisesti liittyy seinäjokeen läheisyyden vuoksi.
- PerhonMöttösestä
Luin lääkäri Simo Räisäsen kirjan "Lääkärimuistelmat", Nordbooks 2017. Siinä puhutaan viitteellisesti Perholaisista. Kannattaa lukea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476