Olen tässä ihmetellyt, miksi Nakkilalaiset käyvät Onnipekassa. Ihmsten valittaessa rahan puutetta luulisi tutkivan myös kuittinsa ruokakaupassa käynnin jälkeen. Onnipekan hintataso on sitä luokkaa, että suhteellisen pienetkin ostokset kannattaa käydä tekemässä esim Prismassa tai Lidlissä. Vähän jos viitsii laskea, huomaa että bensat (n3€) tulee säästettyä helpostikin. Valikoimatkin on prismassa paremmat ja samalla voi porissa hoitaa monta muutakin asiaa.
Palvelukin on parempaa ja mukavaahan se on kun tietää, ettei kauppareissusta jäänyt heinolan taskunpohjaan killinkiäkään.
Miksi Onnipekkaan?
6
244
Vastaukset
- Alkku-Muntero
Onpa kateelline ja katkera ihminen.
Taisi murojen seasta löytyä kusta.- ureapakkaus
Onko Tatu kussu muroihin?
- nbjhb
Onko Heinola kateellinen ja katkera? Noin en ehkä kuvailisi. Ehkä ennemminkin epäystävällinen ja .....
- Anaaliaukko
3 kertaa kävin peräkkäin ko. kaupassa ja joka kerta kuitti mukana ku veloitti enemmän kuin piti tai sitten hyllyn reunalla halvempi hinta kuin kassalla. Kannattaa olla tarkkana kun siellä kaupassa asioita. Vanhukisa hyvä vetää höplästä ku ei kuitteja kato, tai vaikka kattois ni ei heti tajua oliko joku tarjouksesaa.
- Nakkkila
Nakkila pitäisi liittää muutenkin Poriin, tukekaa siis Porin kauppoja. Äkkiä sinne rollaattorilla pyyhältää.
- ArhaajaMutte
Ulvilan Lidlin avaamisen jälkeen en ole käynyt Onnipekassa kertaakaan. Lidlistä saan viikon ruokani 50 eurolla, kun ennen meni onnipekkaan 100 euroa viikossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1197516Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista756402- 955234
- 524555
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee494246- 2284130
- 444035
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san283918- 583070
- 482576