Vuoden yrittäjä 2015-2016?

Konilankarza

Kenestä vuoden yrittäjä ja kenestä vuoden (uusi yrittäjä?)

22

514

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiymmärrä

      Minkälaisin perustein niitä valitaan... Kuka on ollu enite näkyvillä?? Liikevaihto? Kasvu? Ja mitä vaihtoehtoja on uusiksi yrittäjiksi? Ja minkälaisin perustein tämä uusi yrittäjä palkinto jaetaan?

    • Pekka75000

      2015 perustettuja? Onko koskelle edes perustettu mitään uusia yrityksiä? Ainakaa mitää sellasia mitkä vois ansaita tämänlaisia "titteleitä"

    • linnanneidolle

      Ilveslinna tietysti...

    • suomeeksi

      OldKym tietysti

      • Oltkymi

        Ooettele juntti kirjottaan:)


      • mikäjuntti
        Oltkymi kirjoitti:

        Ooettele juntti kirjottaan:)

        No siinä on paraskin neuvoja!


    • ghyughty

      Ei ketään, ja Jämsäs pihlajalinna. Toi heti 200 moniosajaa

    • vakituinen

      Possubaari. Paras meininki.

      • Mitähänvielä

        Justiisa joo! Puliukkojen juottolasta nyt joku vuoden yrittäjä:)


    • Mitenkästämä

      No mitenkäs tämä tla-pipe... Haastattelin männä viikolla kyseisen firman työntekiää. Työntekiöitä on yli 10 ja töitä ympäri suomea ja ruotsissakin miehiä. Työkalut kuulema viimesen päälle ja palkkakin hyvä! Mielestäni tämmöiset yrittäjät pitäisi ottaa myös huomioon koska kaveri on vasta vajaa parivuotta ollut yrittäjänä ja saanut hommat noin hyvin pyörimään ja pystynyt työlistämään tuollaisen määrän hitsareita/asentajia. Vaatii paljon rohkeutta ja uskallusta koska tyhmänä sähkärinäkin tiedän että kuinka paljon investointeja tuollaisen yrityksen toiminta vaatii,tai sitten se on tyhmyytä!

      Eikös tuo jos joku ole sitä yrittämistä!

      • juupasta

        Juupa juu.


      • tiedoksivain

        Pitää muuten olla yrittäjäjärjestön jäsen, ennenkuin voidaan valita vuoden yrittäjäksi.


    • rmelia

      Ilveslinna tai oldsi näistä vaihtoehdoista koska tuonut konkreettisesti jotain kaupungin elämään.

      • Miettelijäs

        Old`si olisi hyvinkin potentiaali vaihtoehto tässä "kisailussa"


      • ytrittäjä

        MÄ AINAKIN OLEN YRITTÄNYT RYYPÄTÄ VUODEN JOS SAIS RUOKAA JA ETELÄNMATKAN. KELPAANKO VUODEN YRITTÄJÄKSI ?


      • Noolds
        Miettelijäs kirjoitti:

        Old`si olisi hyvinkin potentiaali vaihtoehto tässä "kisailussa"

        Mun mielestä ei. Yritys itsessään on ollut hyvä idea mutta yrittäjä on niin suppeakatseinen ettei minun mielestä voi edustaa "vuoden uusi yrittäjä" titteliä


      • j.h.a.i
        Noolds kirjoitti:

        Mun mielestä ei. Yritys itsessään on ollut hyvä idea mutta yrittäjä on niin suppeakatseinen ettei minun mielestä voi edustaa "vuoden uusi yrittäjä" titteliä

        Mielestäni tekee tässä "suppeakatseisessa" asiassa täysin oikein ja siksi titteli pitäisi antaa juuri hänelle raha diplomin kera, siis ääni oldsgym.


    • mitenois3

      käviskö sora-ukko mustingalta

      • eitietooa

        Siis kuka??


    • colemanin_roni

      >Vuoden yrittäjä 2015-2016
      >Big T

    • Oikeellemeni

      Vehkala... Mahtava valinta! Ja mikä tärkeintä,ei menny palkinto mister.hevoshormoonille!

      • saturnuksenrenkaatja

        Kyllähän vuoden yrittäjä titteli olisi pitänyt mennä ania-eco oy:le. Yritystä oli mutta siinäpä kaikki, ei tullut kuuta taivaalta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      66
      1883
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      54
      1176
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1157
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1117
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1039
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      980
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      955
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      952
    9. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      92
      921
    10. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      116
      908
    Aihe