Tässä teille todellinen Bitcoin kusetus

Kylläseonpoijaay

osataan bitcoineillakin kusettaa.
https://www.youtube.com/watch?v=LPjmyvdJpwQ
https://www.youtube.com/watch?v=PHzNe1YUCgc

Pyramidi??Ponzi?? kusetus??

Ei se bitcoinillakaan nyt ihan puhtaat paperit ole markkinoilla. Okei nyt sitten on turha sanoa että itsessään bitcoin ei ole kusetus. No Bitcoinia käytetään yllättävän paljon kaikkeen kusetukseen.

Turha sitten kitistä että Bitcoin ei kuulu verkostomarkkinointi sivulle. Mitäs tämä sitten on? Täyttä kusetusta.

Liittykää vaan poijat mukaan kusettamaan BITCOINEILLA.

18

516

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Massipäälikkö

      Taas tuli todistettua:

      Yksikään ns. kryptoraha jota on louhittu ei ole puhdasta.

      Pysykää erossa virtuaalirahoista Bitcoin, Onecoin, Litecoin, BIGcoin, ovat kirosanoja.

      Käyttäkää euroja, arvo ei nouse eikä laske, eikä kukaan vie lompsasi sisältöä mustalaisämmälle !

      • justus12345

        Näin se juurikin on!!!!


    • huijarithuijaa

      Aloittaja on aivan oikeassa!
      Mm. Onecoin käyttää hyväkseen bitcoinia kusetuksessaan:
      1. Ratsastetaan bitcoinin tarinalla.
      2. Käytetään bitcoineja rahansiirtoon.
      Toki katupelihuijarit käyttävät hyväkseen 50 euron seteliä, eli kyllä huijaustapoja löytyy.
      Kun nettipokeri tuli muotiin ilmestyi siihen sopivaa huijausta, esim. T6poker.

      Ei bitcoinissa ole vikaa siinä mihin se on tehty, oikea kryptovaluutta. En kuitenkaan ostaisi sitä itselleni "varastoon" kun en pelaa muutenkaan. Olisin kyllä mielelläni maksanut saksasta ostamani autot muuten kuin käteisnipulla mukana taskussa. Pankkisiirto olisi vienyt päiviä ja näkemättä autoa en osta. Silloin ei vielä ollut bitcoinia, eikä maksu sillä vieläkään taida hoitua tyypilliselle autokauppiaalle. Ehkä joskus. Käytettävyys ratkaisee! Em lauseen ovat coinarit valjastaneet omaan tarinaansa. Voiko onecoinista tulla käytettävä kryptovaluutta jollei se ikinä voi olla kryptovaluutta mm. hajautuksen puutteen takia?

      Minä maksan usein PayPal:lla, mutta en varastoi sinne rahojani.

      Btw. Varoittelu Euron, Dollarin ym. romahtamisesta on mielestäni järkevää ja asialle pitäisikin tehdä jotain. Tässä kohtaa sitten Coinistijantteri tarjoaa omaa ratkaisuaan. Just joo..
      Jos joku muu asia on suuri kusetus niin silläkö voi todistaa jonkin aivan muun hämärän/uskonasian olevan rehti. Päättelykyvyn aivopieru.

    • taasmennäänasianvierestä

      Kuten itsekin myönnät, tässä kusetuksessa ei ole Bitcoinista. Kusetukseen tuleva raha kerätään Bitcoineina, se taas lähinnä kertoo Bitcoinin toimivuudesta valuuttana. Rahat olisi voinut kerätä jonakin muuna kryptovaluuttana, mutta Bitcoin sattuu olevan selvästi suurin kryptovaluutta. Eli aivan turhaa meteliä aloittajalta.

      • Aikatodistaa

        Bitcoin on nimenomaan puutteellinen kryptovaluutta siksi, että se on rahanpesiöiden, aseteknologian, huumemyynnin jne. suosikki heikon jäljitettävyyden perusteella.
        Bitcoin on nörttien puuhastelua, josta kasvoi rahamiesten leikkikalu jolla voi pienen kolikkomääränsä vuoksi leikkiä ylös alas leikkejä ja kukaan ei edes puutu siihen lainsäädännöllisesti???

        Bitcoin jonka kurssia voi pumpata parhaimmillaan jopa yli sata euroa kuukaudessa ylös alas ei muodostu lopulliseksi globaaliksi voittajaksi kryptovaluutassa, koska vakaus ja läpinäkyvyys on kaksi merkittävintä ominaisuutta joista ykköskolikko kryptomarkkinoille muodostuu. Tietysti myös olemattoman pienet siirtokulut.


      • pitkoinisti

        Bitcoin on 100% läpinäkyvä. Kaikki näkevät sataprosenttisesti kaiken. Bitcoin on huomattavasti läpinäkyvämpi kuin nykyinen pankkijärjestelmä. Sataprosenttisesta läpinäkyvyydestä johtuen esimerkiksi vuoden 2008 finanssikriisi olisi mahdollisesti voitu välttää Bitcoin-pohjaisessa järjestelmässä. Suosittelen sinulle asioihin perehtymistä ennen kuin tulet tänne levittelemään paskaa.

        http://fortune.com/2016/03/30/blockchain-lehman-brothers/


    • Coin_ei_kelpaa

      Eihän se ole valuutan vika, jos joku huijaa hölmömmältä rahat pois. Mitä tahansa sellaista voi varastaa, millä on arvoa.

      Onecoinissa tosin täytyy olla jotain vikaa, kun se ei edes huijareille kelpaa. Coinareiden omiin kokouksiinkaan ei voi ostaa lippua omalla valuutalla. Euroja pitää olla.

      • LaillinenValuutta

        Onecoinnin vahvuus onkin siinä, ettei huijarit voi käyttää sitä huijauksiin.

        Kaikilla muilla valuutoilla voi touhuta mitä vain, onecoinnilla ei voi tehdä mitään rikosta, rehellisestä toiminnasta puhumattakaan.


    • coinguy

      antakaa bitcoineja köyhälle :(( 3Q2sqL8tNCg7givszYKoEMCYPG2WNEkPb9

      • MulleKaikkiHeti

        Olisit pummi ostanut Onecoineja. Sitä paitsi, Bitcointililläsi on rahaa 0.02135978 BTC, päivän kurssilla melkein 23 euroa.


      • coinguy

        Ei riitä :(..Amfetamiiini maksaa 30€/g


    • Elossa_itsekin

      Jos se huumeisiin menee voisin vaikka lahjoittaa! :D

      Sano vielä että huoriin käytät kans niin avaan nyörit.

      Niin moni ei osaa kunnolla elää

      • Diileri-x

        Piriä käyttää nykyjään vain homot.


      • Diileri-x kirjoitti:

        Piriä käyttää nykyjään vain homot.

        Tommi Vuorinen on homo


      • bantiitos
        Avotampio_ kirjoitti:

        Tommi Vuorinen on homo

        tommi vuorinen kirjoitetaan pienellä alkukirjaimilla koska hän on pienipäinen ihminen joka kulki reikäinen stetsoni päässään liekö enne tulevaisuudesta


      • Anonyymi
        bantiitos kirjoitti:

        tommi vuorinen kirjoitetaan pienellä alkukirjaimilla koska hän on pienipäinen ihminen joka kulki reikäinen stetsoni päässään liekö enne tulevaisuudesta

        ALOITTAJALLA tais mennä pieleen....Nyt kannattaa ostaa bitcoinin selättäjää stellaria eli XLM. myin bitcoinini hurjalla voitoilla. Kerrankin köyhää onnisti.


      • Anonyymi kirjoitti:

        ALOITTAJALLA tais mennä pieleen....Nyt kannattaa ostaa bitcoinin selättäjää stellaria eli XLM. myin bitcoinini hurjalla voitoilla. Kerrankin köyhää onnisti.

        Pyh! Ainoa oikea bitcoinin selättäjä on ONECOIN, tulevaisuuden maksuvaluutta


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      26
      2704
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      114
      2655
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      204
      1414
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      134
      1366
    5. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      309
      1303
    6. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      94
      1301
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      50
      1105
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      14
      1054
    9. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      1009
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      65
      964
    Aihe