Kun seuraavan kerran näette pakolaisten

järjestämän mielenosoituksen aliarvoisesta muonituksesta, niin käykää sylkäisemässä jotakuta heistä suoraan naamalle.
Mutta älkää tulko tänne naukumaan, jos tuleekin kunnolla turpaan tai hengenmeno on lähellä.
Onko se pikajunan vika, että raiteille ehdoin tahdoin pyrkivä jää junan murjomaksi?
2<50
8Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ei sellainen käy päinsä. Teidänhän täytyy ottaa valokuvia mielenosoittajista ja lähettää niihin lähetystöihin Suomessa joista maista nämä turvapaikan hakijat tulevat. Monihan heistä ei uskalla mennä lähtömaan viranomaisten juttusille, eivätkä halua heidän tulkkejaan. Ja sanotte että kuvat on nyt lähetystöllä ja lähtömaan viranomaisilla.
Eiköhän pikkuhiljaa lopu mielenosoitukset, kantaväestöön kohdistuneet murhat ja pahoinpitelyt.

Äänestä
  • Paraskin hurskastelija.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sitämitätilaa kirjoitti:

järjestämän mielenosoituksen aliarvoisesta muonituksesta, niin käykää sylkäisemässä jotakuta heistä suoraan naamalle.
Mutta älkää tulko tänne naukumaan, jos tuleekin kunnolla turpaan tai hengenmeno on lähellä.
Onko se pikajunan vika, että raiteille ehdoin tahdoin pyrkivä jää junan murjomaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu