Miksi Microsoftin Internet Explorer ei näytä kuin osan webbisivusta ja osassa webbisivua lukee ettei voida näyttää?
Kiitos jo etukäteen.
Kiitos jo etukäteen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tietosuoja asetus internetasetuksissa estää osan sivustoista. 99% estetyistä on mainoksia jotka yrittävät kerätä tietoa potentiaalisista asiakkaista. Eli en suosittele että lasket suojaustasoa.
Asiallinen ja oikea vastaus alkuperäisen kysymykseen. Mutta menepä ja alenna suojausasetusta, niin johan alkaa riittää matoa ja troijaa koneella.
Aika monet kiinnostavat nettisivut eivät toimi, jos filtterit ovat kireällä. Mitä silloin tehdään: hankitaan kunnollinen selain ja päivittyvät suojaukset.
Heivaa hittoon koko roskapaskaromu selain ja hanki tilalle kunnollinen.
Opera on takuuvarma tuote ja toimii. Jos olet kiinnostunut palapelileikeistä ja avoimen koodin ohjelmistoista, laita Firefox.
Itse selaan O:lla ja harrastan F:llä...
Explorer on täysi seula tietoturvaltaan ja hidas ja..... :(
Juuri tänään olen käyttänyt tuntikausia koneeni puhdistamiseen, kun idiootti satunnainen käyttäjä halusi välttämättä käydä netissä IE:llä, kun ei muka osannut käyttää näitä kehittyneempiä ohjelmistoja.
Flash- tai Shockwave-player?
Quictime?
tai sitten sivusto on kirjoitettu standardien mukaan, eikä IE ymmärrä sitä kun se haluaisi "MSIE-standardia", joka on kaikkea muuta kuin "standardia".
Kurkkaa Firefoxilla, tai anna osoite ja kerro missä osassa sivua lukee ettei voida näyttää.
ja vaihda selainta, IE:stä ne ongelmat alkaa.