Intensiiviset on tunteet. Kiihkeä olen ihmisenä.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Veikkaan että Annin tekis mieli kuristella Samia.
Miksiköhän hän sellaista haluaisi tehdä?
Niin. Oli ihan vaan arvaus. Sinähän sen Annin tunnet. Miksiköhän?
Hän on temperamenttinen ihminen, mutta tuskin haluaisi minua kuitenkaan kuristaa.
Niinpä. Nimittäisitkö sinä Sami käytöstäsi hienovaraiseksi Annin suhteen?
Kyllä niin voisi luonnehtia.
Sinun mielestä tämmöinen harrastamasi julkinen huutelu on hienovaraista toimintaa? Etkö osaa asioita henkilökohtaisemmin hoitaa?
Ongelma on siinä, ettei minulla ole häneen yhteyttä tosielämässä. Joudun sitten huutelemaan täällä palstalla. Pyrin välttelemään yksityisasioista puhelemista tai jostain sellaisesta, josta joku saattaisi tunnistaa minut tai hänet.
Aha. Jos sinulla ei ole yhteyttä häneen tosielämässä, niin eikö tämä sinun huutelusi ole sitten jossain määrin täysin hyödytöntä joikua täällä? Vai oletko ajatellut tehdä tuolle yhteysasialle jotain?
Uskon+hänen+olevan+palstalla.+Olen+tunnistanut+hänet+täällä+100%+varmuudella+vuosia+sitten.+En+ajatellut+tehdä+enää+mitään+yhteysasialle.+En+vaan+voi.
Hyvä imitointi. Miksi vainoat sitä eksääs? Jäikö hampaankoloon se että se olikin laatu kissa ja sinä tyhmyri menit sitä huoritteleen? Nyt sitten kun se on toiseen ihastunut niin haluat hänet?
Äänihän hänellä oli seksikäs ja siitähän se suhteenne lähti. Katkera pikkumies oot
En ymmärrä.
Voisit miettiä vähän enemmän sitä miten sitä muijaas ohtelet kun suhteessa olet. Ei ne muijat pysy suhteessa jos sä huorittelet niitä. Nytkö pikkumiestä kaduttaa se virhe kun tuli luultua muijaa huonommaksi kuin se todella olikaan!
Virhe tapahtu jo little määän. Maksoi sulle yhden vaimokkeen mut mut.. ehkä sä vielä opit. Aina menee yksi muija kun alat sekoaan päästäsi
Sepä erikoista. No, selvästikin viihdyt palstalla. Luuletko, että Anni tulee sinulle joskus jotain vastaamaan? Vai mitä oikein häneltä odotat? Ottaen huomioon tämän, sanoisinko, nössykkämäisen käyttäytymisesi palstalla?
En edelleenkään ymmärrä.
Kyllä hän on jo vastannutkin minulle, mikäli en ole erehtynyt.
Niinkö? Milloin?
NIIN SEKSIKÄS ÄÄNI. pikku miehen viettelyitä. Luuletko ettei tuollainen riipputissi huorittelija tulisi jätetyksi. Ei siinä auta ne seksikäs ääni lirkuttelut kun sut pikkumies jätetään aaaallll alone. Riipputissilutka meni pois ja nyt pikkumiestä kaduttaa. Kaduttaa se pikku virhe että se ei ollutkaaan riipputissilutka vaan ihan laatukissa. Jäit vaan langoille yksin soitteleen katkera luuska mään. Onko vaikeaa lukea kun muijas kaipaa toista?
Onko vaikeaa kun tiedät että se onkin parempi kuin luulit ja nyt se on toisen? Kaduttaako muijaaas kohtaan tekemäs käytös? Nytkö haluat hänet?
Useaan otteeseen tässä vuoden mittaan.
Erehdyt. Ei ole se nainen hän vaan ihan toinen. Tiedän kuka se on jonka omit. Se on kaunis nainen mutta ei sinun kaivattusi. Omit hänet jokaisessa ketjussa omaksesi. Se vaan että meidän kersantti karoliina ei ole sinun kaivattusi jos et sitten ole Henry
Ihanko+totta?+Ja+aina+olet+Annin+tunnistanut+100%:sti?
Mahdollisesti toki olen joskus tunnistanut väärin, mutta sain kyllä vuosi sitten sellaisen vaikutelman, että hänkin on tällä palstalla.
Karon kanssa olet yrittänyt saada useampia tapaamisia tätä kautta järjestettyä. olet puhunut hänelle työpaikkallanne tapahtuneista. Karo ei ole tajunnut mitään siitä. Olet puhunut kaupan kassalla tapaamisista. Karo ei tajua mistä puhut. Karoa yrität saada sähköpostiyhteyteen. Karo ei halua. Karon kanssa haluat keskustella
Karoa olet väittänyt S-naiseksi. Karon kimpussa olet hyörinyt ja sanonut että häntä suojelet niiltä työpaikan ihmisiltä ja kutsunut S-naiseksi. Karo ei ymmärrä tästä mitään.
Olet nyt erehtynyt henkilöstä.
Että ihan vaikutelman. Miten häikäisevää. Luuletko Sami, että sulla nyt käsissäsi tässä vähän yksipuolinen, stalkkaava ihastuminen Anniin?
Hyörit omimassa vääriä ihmisiä. Meidän Kersantti Karoliinamme ei ole se joksi luulet häntä. Anna sen pelokkaan naisraukan jo olla rauhassa sun innokkuudelta.
Mahdollisesti. Jos on kuitenkin jotain toivoa, niin aion silti olla täällä. Olen rakastunut häneen.
Ole häneen, mutta meidän Karo ei ole se sinun hän. Jätä hänet ja meidän ketjut jo rauhaan. Olet luonut illuusion että Karo olisi se sinun hän. Ei ole. Olet adoptoinut meidän Karon itsellesi täällä ollen hänestä mustasukkainen ja suojeleva, mutta Karo ei ole se joksi luulet häntä.
Olet rakastunut johonkin henkilöön, johon sinulla ei ole yhteyttä tosielämässä? Eikö se sillon tarkoita, että olet "rakastunut" täysin haavekuvaan, mielikuvaan, joka sulla on vain ja ainoastaan pääsi sisällä? Millaista toivoa sinulla mielestäsi on, kun et mitään yhteyttäkään aio siihen Anniisi tosielämässä ottaa?
Ainoa toivoni tässä vaiheessa on se, että Anni on tällä palstalla ja ennemmin tai myöhemmin ottaisi yhteyttä minuun. Muuta ei tässä vaiheessa enää ole. Minulla on ollut yhteys häneen tosielämässä vuosia sitten. Silloin häneen rakastuin, joten en usko, että olen rakastunut vain "haavekuvaan".
Olet ominut väärän naisen.
Vai niin. No kerrohan vielä, jos Anni jotenkin ihmeen kaupalla ottaisi sinuun yhteyttä tällä palstalla kuten toivot, niin mitä sitten? Jatkaisitte Annin kanssa iloista palstailua yhdessä toisianne tunnistellen?
Ja muuten, se sinun syysi olla ottamatta yhteyttä Anniin ei vaikuttanut erityisen uskottavalle. Miten niin "et voi"? Miksi Annin pitäisi sinuun mitään yhteyttä ottaa, kun et sinäkään oikeasti uskalla mitään yhteyttä häneen ottaa?
Toivoisin, että yhteydenotto palstalla johtaisi yhteydenottoon tosielämässä. Itse en voi enää ottaa yhteyttä, sillä olen sen jo tehnyt. Se ei johtanut mihinkään. En halua ahdistella häntä enempää.
Tämä tietysti olisi argumentti sen puolesta, että Anni ei ole tällä palstalla. Mutta jokin minulle on vain koko tämän ajan kertonut, että tämä ei vielä ollut tässä. Jotain tulee vielä tapahtumaan. Tämä on ollut tunteeni koko tämän ajan.
Ahaa. No, toivotan sinulle onnea valitsemallasi yksipuolisen palstaromanssin tiellä. Ehkäpä Annisi jonain päivänä vihdoin "näkee valon" ja ymmärtää ottaa sinuun yhteyttä täällä. Mutta kuule Sami, vilpittömästi sanon, että tuskin tulee tapahtumaan. Joten yritäpä selvitä.
Olisipa kiva puristella finnejä ja mustapäitä, mut ei omasta naamasta.