Olen siis 17v tyttö joka pukeutuu fairy keihin, mitä mieltä ihmiset on kyseisestä tyylistä?
Vastaukset 26
- Anteeeeeks
Mikä vittu on fairy kei?
- Voilapsraukka
No vittu google on keksitty
Mikä vittu on fairy gay?
- Pilkunviilaaja
Se on kei. K:lla YMMÄRRÄTKÖ?
- yuggis_on_pedo
yuggis_ kirjoitti:
Menkat?
Hahhahhaa, tiedoks vaa et oon jätkä.
- Kauha-Guru_
Olet homohentain sivupersoona.
- kpopLapsi
itse oon unelmoinu Fairy kei vaatteista <3
Ja viddu se ei ole mikään fairy GAY D:< kpopLapsi kirjoitti:
itse oon unelmoinu Fairy kei vaatteista <3
Ja viddu se ei ole mikään fairy GAY D:<Anime lähtee lapsesta hakkaamalla.
- pikkutyttöjen-puuhaa
OMASTA mielestäni kyllä 17-vuotias alkaa olla jo niillä rajoilla että pitäis se naisellisuus alkaa pikkuhiljaa kehittyä!?
MINUA henk.koht. epäilyttäisi tuon ikäinen tyttö tuossa tyylissä, - jälkeen jäänyt?- Anonyymi
Äää anna olla kaikilla on oma tyyli:)
- Jokuvaaaaaa
Ihanaa ja monet pukeutuu NIIN ja mäki aijon!!
- drapgat
No mitäs vittu seis!
- Rakastansitä
Oii rakastan fairy keitä!!! oon ite vasta siinä vaiheessa et suunnittelen minkä tyyppisiin fairy keihin pukeudun
- Kannustajaaa
No siis on mahtavaa että uskaltaa pukeutua omaan tyyliin ja olla oma itsensä eikä välitä mitä muut ajattelee.
- tahtoisinmieki
No mie olen 30v ja rakastan japanilaista katumuotia. Haaveilen fairy kei -tyylistä, mutta on vaikea löytää tyyliin sopivia vaatteita. Välillä kirppikseltä tai h&m:ltä löytää jotain, mut on vaikeeta. Tuntuu, että kaikki aikuisten kokoiset vaatteet on niin tylsiä! Lasten osastolta sitten löytyis vaikka mitä ihanaa, mut ei välttämättä mahdu kaikki päälle.
Pastelliprinsessat on ihania ^_^- Anonyymi
Mut lapsille siis on kaikkee ihanaa niinkö? Kun mulla on kaveri joka on niin epävarma sen tyylistä eikä uskalla koulussa käyttää sen omaa tyyliä… haluan autttaa sitä ja ettii sillee vaatteita kun sillä ei ole yhtään sen tyylisiä. Ja se kun on auttanut mua mun omissa epävarmoissa tilanteissa:) ois ihkuu jos pystyisin auttaa sitä:)))) mun oma tyyli ku ei oo lähelläkään sen tyyliä ni en tiiä mistä se löytäis semmosia vaatteita kun se haluaa pukeutua silleen:))))
- Animehullulol
Ihanaa <3 oon 11.v joka haaveilee siitä että uskaltais pukeutuu niinku haluaa...
- Anonyymi
Oon 11v tyttö joka etsii myös fairy kei vaatteita
Googlasin mitä tämä "fairy kei" olikaan ja sein selville että se ei ollut ihan minun juttu. Älä häpeä jos itse pidät siitä! Olen iloinen siitä jos pystyt nauttimaan asioista joista minä en.
- Anonyymi
Vaikka tyyli ei ole minun tyylinen enkä nää itseäni pukeutumassa tällaisiin vaatteisiin, niin minusta olet tosi rohkea kun pukeudut vaatteisiin mistä itse tykkäät💕
- Anonyymi
Aika myöhästä mut joo. Siis mun mielest ihanaa et uskallat ja pukeudut niin miten itse haluat. Mäki tykkään fairy keistä, mut pukeudun enemmän grunge, skater tai dark fairy kei. Ja tykkään tosi paljon anime vaatteista:)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1001129
- 51965
- 119913
- 146883
- 70687
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40669Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.111628Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu187627- 33594
- 70589
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47578- 80550
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62544- 39509
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35494Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i4493- 46480
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64479Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31466- 42460