enää olisi halunnutkaan. Toivottavasti joku nainen sut vielä huolii ku et edes alkaallisimpia käytöstapoja osaa, raukka. Pilasit mun koko loppuelämän, enkä sitä koskaan voisi anteeksi antaa. Hyvästi ja "hyvää" loppuelämää.
Enpä mä sua kusipäätä
hyvästitpelle
6126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
paljos sul vatipää sitä loppuelämää sitte viel on jälellä?
Et näytä sinäkään osaavan käytöstapoja.
Tätä. Ihmetyttää vähän mikä aapee on edes puhumaan käytöstavoista.
Jos hän oli sulle kusipää niin ehkä jollekin toiselle ei. On aina kaksi puolta, tänne voi tulla onneksi repimään suolta. Kusta on jokaisen päässä, merkitystä on sillä mihin sitä nakkaa. Kusipää itsekukin joskus.
On oikeus olla suuttunut, olla muuttunut, jos on saannut kusta päällensä. Aikansa kutakin, tsemppiä sullekin :)
Viha tai katkeruus palstalle sopisi mieluummin tuskin ikävään. Mutta luonnollisia tunteita nuokin ja kuuluvat varmasti jokaisen elämään jossain vaiheessa. Mutta niihin ei kannata jäädä rypemään, vaan käydä tunteensa läpi ettei katkeroidu ihmisenä. Aina kannattaa muistaa, että on ollut se oma elämä ennen "kusipäätä" ja hänen jälkeenkin. Ikäviin ihmisiin voi törmätä elämässään, mutta heidän kanssaan olemalla ei tarvitse pilata omaa elämäänsä. "Kusipääkin" voi oppia suhteistaan sekä muuttua ja kasvaa ihmisenä hyvään suuntaan, jos vain niin tahtoo.
Pilasit mun koko loppuelämän? Miten niin? Kyllä tuollainen väite pitää pystyä sille asianomaiselle itselleen kertomaan. Jotenkin tulee paha mieli ja sääli näistä kirjoituksista. Tottakai ne voi pitää paikkaansa, mutt silti. Elämän voi toki pilata ihan itsekkin. Ei siinä auta syyllistää pelkästään toista osapuolta.