Tyhjä,rikottu rivitalo

Kuka tietää milloin viimeksi asuttu? Rivitalo siis Otamäessä veteraanitien päässä, metsiköössä, vierestä menee pyörätie. Kertokaa mitöä tiedätte?
660
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Homevauriot ja entiset asukkaat päästään lahoja viherpiiperöitä

Äänestä
  • Nehän sopiivat hyvin yhteen, miksi muuttivat pois!

    Äänestä

Mikä kiinnostaa ja miksi? Ei luulisi sinulle kuuluvan millään muotoa?

Äänestä

Oli tyhjillään jonkin aikaa. Kivittivät ja rikkovat asunnot. Liian kalliiksi ois tullu remontti , Otanmäen hintaluokassa ,siksi vissiin jäi homehtuu.

Äänestä

ilmeisesti yksityisen omistama

joku juttu ollut miksi kaikki läks veke, vähä outoa sikäli, liittyikö lämmitykseen

liekö siel enemmänki käyny huligaaneja, joskus uutisointiin mopojengin käynnistä, sisään ovista mopoilla kun pienin sopinu livahtamaan tuuletusräppänän läpi sisään

sit porukal huoneisto matalaksi

kiitos vaa noiden lasten vanhemmille ku lapsilisät käytetty mopoihin

Äänestä

Hintaa tulee varmasti purkamisellekin ja purkujätteen lajittelulle sekä kuljetukselle.Sadallatonnilla ei kovin pitkää rivitalonpätkää pureta ja jälkikäsitellä eikä siistitä rakennusaluetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rivariritari kirjoitti:

Kuka tietää milloin viimeksi asuttu? Rivitalo siis Otamäessä veteraanitien päässä, metsiköössä, vierestä menee pyörätie. Kertokaa mitöä tiedätte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu