Hei,
onko kokemuksia hyvistä ja huonoista Seat huoltamoista Turun alueella?
Seat huolto Turussa
3
178
Vastaukset
- Länsmän
Länsiauto ainakin, jos uudehkosta Seatista kyse.
- huoltoon
kumpi, hyvä vai huono?
Kiitos
- Länsmän
Hyvä kokemus ainakin minulla. Ei ehkä halvin, mutta ammattitaitoinen henkilökunta ja takuut säilyy. Eka huolto 30tkm alta 250 euroa, joten aika hölmöä säästää ja viedä johonkin nyrkkipajaan ja säästää muutama kymppi kun ottaa huomioon, että Länsiautossa ihan oikeasti katsotaan kaikki tarkastuskohdat ja voidaan tehdä samantien myös esim. takuukorjaukset. Myös ns. tuotevastuu toimii paremmin takuuajan jälkeen, jos on huoltanut merkkiliikkeessä eli täälläpäin juurikin Länsiautossa. Keskiverto uusi Seat on kuitenkin yleensä yli 20ke investointi, niin en näe mitään järkeä säästellä huolloissa muutamia kymppejä sillä riskillä, että todennäköisesti jotain olennaista jää tekemättä. Eipä noi nyrkkipajahuollot ole juuri pärjänneet testeissäkään kun taas merkkiliikkeet ovat lähes järjestään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-125686Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite835315- 1253344
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin893278- 1181064
- 561030
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.130962- 43746
- 37745
- 23699