Terveysasemat vosi mielestäni yksityistää !

Ihmiset valittavat että sieltä ei saa apua.
Käytin tänään potilasta terveysasemalla korvakivun vuoksi ja yksi hoitaja laittoi
toisen hoitajan luokse ja toinen hoitaja tuumasi että siellä on mätäpahkura, eikä
tehnyt mitään.
Huomenna aika yksityislääkärille.

Turhaan menee veromarkkoja kun ei saa apua. Ulos vaan lääkärit ja hoitajat
terveysasemilta ja tilat yksityisille. Tulee lisää työttömiä; tulkoon vaan, tyhjän saa
pyytämättäkin.
8112
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Totta puhut. Minäkin soitin terveyskeskukseen, kun olisin tarvinnut vain lääkärintodistuksen. Ajanvarausten jakaja sanoi aivan pokkana, että mene yksityiselle, meillä ei ole aikoja kahteen kuukauteen.

Kirjoitit avauksesi lopussa, että tulee lisää työttömiä. Itse asiassa ei tule, jos kaikki terveyskeskukset yksityistetään. Lääkärit ja hoitajat vain siirtyvät yksityisen firman työntekijöiksi ja potilaat alkavat päästä tehostuneeseen hoitoon. Kaikki voittavat.

Äänestä

Korvan kanssa käytiin tänään yksityislääkärillä, teki 40 minuuttia ahkerasti työtä ja
puhkaisi korvasta paiseen ja otti pumpulitukon.
Kyllä on helpottunut olo kun olen juoksuttanut potilasta monia monia kertoja terveys-
keskuksessa ja nyt yksityislääkäri sanoi: "Potilas paranee."
Maksoi vaan 71 euroa.

Äänestä

Terveysasemien tehoton toiminta lakkautettava.

Äänestä

Berner kun se tämän ketjun aloittaja on, sen verran tuubaa koko aihe ja ajatus. Julkista ei pelureiden käsiin anneta, ikinä.

Äänestä

Samoiten eduskunnan armeijan ja koulut.

Äänestä
  • Ja taksit, joka nurkalla tulee vastaan ja aina tyhjinä? Mihin niitä tarvitaan kun on oma auto.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tollotvaihtoon kirjoitti:

Ihmiset valittavat että sieltä ei saa apua.
Käytin tänään potilasta terveysasemalla korvakivun vuoksi ja yksi hoitaja laittoi
toisen hoitajan luokse ja toinen hoitaja tuumasi että siellä on mätäpahkura, eikä
tehnyt mitään.
Huomenna aika yksityislääkärille.

Turhaan menee veromarkkoja kun ei saa apua. Ulos vaan lääkärit ja hoitajat
terveysasemilta ja tilat yksityisille. Tulee lisää työttömiä; tulkoon vaan, tyhjän saa
pyytämättäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu