Vaikea löytää tuollaista yksilöä manuaalilaatikolla. Mutta ykskutosia nuhapumppuja kyllä löytyy mielin määrin. Onhan sitten ST-malli, mutta sekin harvinainen ainakin farkkuna.
Focus 2-litraisella Zetecillä on aika harvinainen...mistä johtuu? Onhan tuossa hauskasti ruutia vs. 1.6...
Focus 2-litraisella Zetecillä on aika harvinainen...mistä johtuu? Onhan tuossa hauskasti ruutia vs. 1.6...
Vastaukset 3
Vanhimmat
Osta mk2 mondeo niitä löytyy vielä 2.0 koneella .Onhan noita mk1 olut 1.8 koneella.Eikö poliiseilla ollut aikonaan noita mk1 kaks litrasia valkosia farmareita?
Jep, poliisilla oli noita nopeita siviili-Focuksia isolla bensakoneella. Yli kaksmarkkaa lasissa humahtivat kerran ohi pillit päällä. Oma auto vain heilahti paineaallosta. :)
Kaksilitrainen oli uutena aikamoisen kallis. Siinä on moottorin, voimansiirron, jarrujen ja pakoputkiston osalta eroavaisuuksia tai siis eri tekniikka. Litratehokin on suurempi. Voitti Tekniikan Maailman kaksilitraisten vertailun maininnalla "suorituskykykin on kohdallaan."