Olen siis 7.lk'n aloittanut tyttö etelä-suomesta, ja haluaisin vaihtaa luokkaa! Olen ollut nyt kuukauden tuolla luokalla, ja minulla ei ole siellä ketään kaveria, ja minua ahdistaa se niin koulussa kuin kotonakin.. haluaisin vaihtaa luokalle missä on pari hyvää kaveriani.. onkohan se mahdollista?
LUOKAN VAIHTAMINEN
hiljainentyttö
353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ota yhteyttä rehtoriin, mutta ensin mene valittamaan suurta ahdistusta (muista liioitella) terkkarille, sano kaikkea että et pysty elämään sen kanssa ja pelkäät että koulumenestys kärsii jne se vaikuttaa sun elämään tosi paljon ja tälleen ja liiottele todellisuutta nii ihan varmaan saat vaihtaa
Aijonkin mennä jos tilanne vielä pahenee.. ja en liioittelisi yhtään, sillä olen kotonakin todella ahdistunut.. ja kun mulla olisi luokka mielessä mille haluaisin vaihtaa ..
Pitäisi onnistua jos on hyvä syy