Melperi: Ajattelin kirjoittaa Obamalle

6-vuotias syyrialainen Alex:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016092222356024_ul.shtml

Voisinkohan pyytää Obamaa tuhoamaan Jumalan valtakunnan?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

hyvä ajatus. Obama on mahtava mies. Kun hän 8 vuotta sitten tili presidentiksi. hä'nen päätavoitteenaan pli lakkauttaa Guantanamon kidutuskeskus. Se toimii vieläkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin_kuin_tuo kirjoitti:

6-vuotias syyrialainen Alex:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016092222356024_ul.shtml

Voisinkohan pyytää Obamaa tuhoamaan Jumalan valtakunnan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu