Oletko törmännyt äitiys- ja lastenneuvolan käynneillä tai synnytyksessä alan (terveydenhoitajat/kätilöt) opiskelijoita? Miten olet suhtautunut heihin? Oletko antanut opiskelijan olla mukana tutkimassa, avustamassa synnytyksessä jne? Onko opiskelijoiden kanssa ollut mukavaa vai epämukavaa asioida?
Kiitos vastauksista :)
T: tuleva terkkari
Mitä mieltä opiskelijoista?
4
76
Vastaukset
- poispoispoisvaan
No en herranen aika sentään! Harjoittelijat on put meidän asioista. Ainahan ne niitä tyrkyttää mutta olen aina sanonut ei, en halua että meidän aioista kerrotaan harjoittelijoille huh huh.
Olen myös kieltänyt lasten asioiden penkaamisesta, kaikki harjoittelijat pois meidän asioista. Harjotelkoot nukeilla tai kuvittelllisesti, mutta ei oikeilla ihmisillä. Pelottaakin koko ajatus,- Putputput
Idiootti!
- kukkiduu
Mulla on ollut pelkästään hyviä kokemuksia kätilöopiskelijoista. Eniten tykkäsin kun synnärillä opiskelijalla oli aikaa minulle, sai vähän henkilökohtaisempaa tukea kuin olisi pelkältä tavalliselta kätilöltä saanut. Neuvolassa kätilöopiskelija oli aika neutraali kokemus, mutta siis ihan hyvä mieli jäi. :)
- poispoispoisvaan
kaiken maailman huuhaa opiskelijat ja sairaat "lastensuojeluviranomaiset" perättömin "viranomais" lausumin, selvityksin, valehteluin tuomioistuimessa lapsen olosuhteista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
T:ltä J-miehelle
Se kaunein jäi välillämme kokematta Sen olisin halunnut kokea. Miten olisit pitänyt mua hyvänä. Sen yhden kerran. Se oli374553Missä meetwursti on keksitty?
Tapasin hiljattain erikoisen rouvan Prisman leikkelehyllyjen välissä pälyilemässä. Kun tulin kohdalle, rouva alkoi raivo512483- 1542309
Finnairin lento myöhästyi PS:n kansanedustajan häiriköinnin vuoksi:
Poliisi poisti koneesta Ensimmäisen kauden kansanedustaja ja everstiluutnantti evp. Tomi Immonen häiriköi Finnairin lenn3611917Miten se pihvi pitää oikeaoppisesti paistaa?
Törmäsin erikoiseen episodiin eräässä ABC-ravintolassa. Pysähdyin kahvikupilliselle ja kohta ravintolan toisesta nurkast291554- 721349
Vakava rikosepäily Seinäjoella
Ilkka ei taaskaan tiedä mitään mutta hesalaiset kertoo: https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010959325.html191235- 1021234
- 801144
Oletko jo luovuttanut?
Joko olet luovuttanut kaivatun suhteen ja hyväksynyt, että mitään ei tule?1091144