Heitin haalarit naulaan ja suoraan saunaan ja suihkuun. Puhdasta on. Heitä kommenttii, vaikka otin pari paukkuu.
Hip hurraa viikonloppu, mistä jutellaan?
vilkasville
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
kuulostaa hyvältä&ansaitulta, mutta drinksut ja (avoin) netti voivat tehdä tepposet. Muuten samanlaiset tunnelmat, paitsi että läpitunkematon pimeys johdattaa unille. Baarissa sitä varmaan piipahtaisi ns. ihmisten ilmoilla, jos sellaisia olisi saapuvilla; tällaisia kuivia ja kauniita iltoja/öitä ei enää kovin montaa taida olla tälle vuodelle.
Meinaakkos Helsingin miekkareita seurata? Tuleeko suorana teeveestä?
Jos minulta kysyt, niin en tunne osallistujien asiaa eikä muutenkaan kiinnosta. Hilloamista ja/tai piirakan vääntöä maatöiden ohella valikoimassa, vaikka toki mieluiten lähtisi vaikka heti toisen kahvikupillisen jälkeen sightseeing-ajelulle.
Otin eilisen illan hengaillen kotona vapautuen duunista. En viitsinyt tehdä juur mitään mut tuli kuitenkin valvottua.
Tänään nukuin pirun pitkään ja selailin nettiä ja posteja. Kohta keitän kahvit sit katselen onko pakko tehdä pihalla tai sisällä mitään. Lenkille on lähde.
Auto on tankattu E kympillä. Painan kasin aikaan kaasua etelän suuntaan, mielessä chachaata, rumbaa, tulista tangoa, viekottelevaa buggaa ... ja ihania miehiä ... sillä elää sitten taas viikon.
Yöllä myöhöhään hikisenä suihkuun ......
Vapautuminen kannattaa aina. Kyökkirupeaman jälkeinen palautuminenkin, vaikkei sillä kyllä viikkoa elä vaikka kuinka satoa korjaisi. Mutta mitä on bugga, uggabugga?
... aaahaa, silviisii bugga :)
Varoo sitten hirvivaaraa... kirjaimellisesti. Nimim. pyssynpauketta yömyöhään
Joo, minä varon hirviä. En pyssynpauketta pelkää. On mulla punainen lippis päässä kun metsässä liikutte, niin ette ammu minua hirvenä tai metsona, teerenä. Joo ja suihkukin on ja sauna. Puolukkaan huomenna pitäisi mennä ja sieniä kerämään. Mutta kun se metsästys? Marjastajat monetkin pelkäävät pyssynpauketta. Miksei pyssyissä voisi olla äänenvaimentajaa, niin ei pauke kuuluisi joka kylälle?
Oon vähän vilkas näissä kommenteissani, mutta johtunee kun on tuo ADHD-ylivilkkaus, joka paikkaan pitäisi keretä, mutta kun ei millään ehdi.
Nyt kuiteskin meen saunaan. Palaan asiaan. Toivottavasti jokunen kommentti on tullut. Ja minulta saa kysyä ihan mitä vaan, aina vastaus löytyy. Huumoriakin löytyy. Heippa!
Puolukassa on ahdasta. Pyssyt on pahasta - kaikenmoisia sohloja liikenteessä.