Alempana oleva viesti: "Uskalla sanoa ei maahanmuutolle" on selvästi rasistinen ja sisältää uhkauksen ja kehoituksen väkivaltaan!
Eikös lakia pidä noudattaa jopa Kotkassa?
Eikös lakia pidä noudattaa jopa Kotkassa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei mitään vikaa viestissä.Pelkkää asiaa.
Kuule liitän ton jutun muualle ja sitten näkevät ihan eduskunnassa asti mitä Kotkassa saa kirjotella.
Pelkkää asiaa. Kuinka tyhmä ihmisen pitää olla jos kuvittelee että Suomi kestää moista haittamaahanmuuttoa? Kun raha ei riitä edes omille niin miten vitussa voisimme elättää tuhansia,kymmeniätuhansia kenties satojatuhansia irakin ja syyrian (somalian myös) loisia??? Kertokaa, kuka maksaa?
Juuri näin.
"Kertokaa, kuka maksaa?"
Nostetaan veroja. Painetaan lisää rahaa. Luovutaan yksityisomistuksesta.
olitko kirjoittamassa "....maahanmuuttoa? Kun raha ei riitä edes mulle ja muille oman maan loisille"
Mitähän jos ottaisit pääsi pois ahterista , niin näkisit mitä oikeasti tapahtuu. Haittamaahanmuutto on haittamaahanmuuttoa eikä mitään muuta. Kotkassakin se kyllä näkyy erittäin hyvin. Tietäisin verotuloille muitakin kohteita kuin moisten elättäminen. Ole sinäkin rehellinen itsellesi ja muille.
Poliisi tietää kuka on se trolli on. Ratsia tulossa Ostolan kankaalle. Narssun täystyy arvata että aihetta ratsiaan on.
En se minä vaan ne muut! En se minä ole vaan joku muu on trollanuut ei mun talosta löydy mitää poliisia kiinnostavaa. Olen sopuisa rehellinen puhdas pulmunen enkä ole ikinä varastanut en huijannut enkä naista hakannut en se minä ole vaan pahat persut ja ne muut :D