Lakkauttaako Sipilä SDP:n lain voimalla?

700 suomalaisen työttömäksi laittamisella ja siinä sivussa itse miljonääriksi tulemisella julkkikseksi noussut Juha Petri Sipilä uhkaa kieltää väkivaltaiset järjestöt.

Meillä on edelleen olemassaoleva puolue, lyhenteeltään SDP, joka on ainoana nykyisenä poliittisena liikkeenä aloittanut aseellisen kapinan Suomen laillista hallitusta vastaan.

Siksi kysyn paremmin tietäviltä, aikooko Sipilä ajaa eduskunnassa läpi lain, jolla SDP:n ja sen paikallisjärjestöjen toiminta kielletään vankeustuomion uhalla?

3

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SDP:tä ei kielletä niin kauan kuin puolue malttaa olla tönimättä puolueen ulkopuolisia julkisella paikalla.

      • Tietävätkö myös SDP:n Afganistanista ja Somaliasta tulleet jäsenet tuon ehdon?


      • Liike kirjoitti:

        Tietävätkö myös SDP:n Afganistanista ja Somaliasta tulleet jäsenet tuon ehdon?

        En ole testannut heidän tietämystään. Laki kuitenkin lähtee siitä, että pykälät koskevat maahan muuttaneita ja turisteja samalla tavalla kuin kantaväestöäkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      20
      5656
    2. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      22
      2849
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      155
      2606
    4. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      26
      2359
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1684
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1565
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      134
      1404
    8. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      133
      1024
    9. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      89
      984
    10. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      40
      909
    Aihe