Eikö ihmisillä ole mitään häpyä kun jotkut päästää ilmat pihalle missä sattuu. Lidlin jonossa kerran eräs naisihminen täräytti niin kauhean metaanipilven että piti vaihtaa jonoa.
julkipierijät
myymäläpierevä
25127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ei pierua saa pidättää, se pitää päästää ulos...sanoi lääkäri!
Joka pieruaan pidättää se itseään vihaa. Sanoi Ulvilanmummo. Vaikka nyt Porin palstalla ollaankin.
Pieruhan on pilalla jos se ei haise.
Kirjastossa jouduin kerran päästämään paineita hyllyjen välissä vaivihkaa. Mutta hajupilvi lähtikin seuraamaan minua.
Pieru ja Köntsä - kaksi kovaa!
Rouva ei ole tainnut käydä Intiassa. Siellä vasta pierukokemus odottaa!!!!! Valtavat päästöt julkisissa kulkuneuvoissa ja ihmiset eivät ole moksiskaan. Ja kuulkaas, miksi eivät ole? Siksi että kaikki tekevät niin. Siellä on aivan erityinen syy tähän ja se on kevottoman surkea hygienia, liikkeellä on vaikka mitä viruksia ja bakteereja alkueläimiä ym ym. Erilaiset vatsataudit jylläävät ja kun rouva itse suvaitsee poiketa Intiassa, saapi itse maistaa näitä vaivoja satavarmasti.
Joten päästellään mekin kaasut pihalle mutta mielellään ulkona jossa ei ole muita.
Siisti ihminen ei pidä pahoja hajuja sisällään.
Kerran Sokoksen vessassa kuulin kun viereisessä kopissa joku pieraisi.
Se oli varmaan naisten puolella? Naisillahan on tapana että pierua pidätellään vaikka silmät kierossa mutta sitten vessassa lasketaan täydeltä laidalta niin että pytty halkee ja seinät pullistuu.
Peukku tälle ;D
No mulla oli sukulainen,joka tapasi sanoa että henki se elävästä käy.Tätä neuvoa olen noudattanut,enkä kursaile...
Ihan pieruksi mennyt nyt suomi24/pori keskustelu.
päästelen kaasuja milloin missäkin, kauempana sitten kyttään "uhrin" reaktiota astuessaan pierumiinaani...ai että mikä ilme sieltä yleensä tulee, toisinaan peräkkäin tulevat, viimeisimmän paheksuva katse edellä menevään kruunaa päivän.
Joskus valutin pahat ilmat pihalle väärässä paikassa väärään aikaan. Kiireesti vedin syvään henkeä nenän kautta ja imaisin hajut talteen. Oma pieru on ihanan hajuinen.
Haju pierussa on kuuroja varten.
Kerran eräs ihminen tokaisi mulle marge Simpsonin äänellä 'lakkaa ny' kun en saanu papaattimattoa hiljenemään
Mulla oli tapana tehdä sukulaisesta uhri.Katselin kemskuhyllyjä,ja hänen tullessa katsomaan samaa hyllyä,hiljainen tappaja oli jo liikkeellä,itseni siirtyessä hyllyn toiselle puolelle.
Joskus törmäsin kahteen kilpaa pierevään akkaan karkkitiskillä :)
Olen jo vuosikausia treenannut ja ruokaillut oikein että saan päästää "pimeyden leijan" lentoon tarvittaessa.Hyllyjen välit ja portaikot on hyviä mutta hissi on paras.Raskas brskaasu jää rintakehän kohdalle leijumaan eikä liiku vaan odottaa..ja kun hissin ovi aukeaa,sulaa tulijalta raybanit päästä.Pakoonkaan ei pääse kun hissin ovi meni jo kiinni.On vain kestettävä.Hienointa kuitenkin on kun uhri poistuu hissistä ja uudet tulee sisään.Uhri saa vihaisia katseita mulita.
Viime kesänä kaasutin perälaskimella -kuin tälläkin palstalla esillä ollut N.Seppälän kaasuagentti konsanaan- viatonta rantakansaa Yyterissä. Ensiksi kyökkäsi vaimo ja käski mennä ensiksi vaikka huussiin. Sitten kirosanoilla höystettynä hajupilven etenemisen ja aromikkuuden paljasti monisanaisesti viereiset teinipojat ja bonuksena itäisen naapurimaamme kieltä puhuneet asukkaat ilmaisivat mielipiteensä pilvestä, kyökkäyselein ja kiivaasti pölöttäen pojista seuraavina. Sain paheksuvan katseen vaimolta ja itse hillittömät, hien pintaan nostattavat sisäiset naurut.
Aika hiano paikka piarasta on fysioterapeutin peti kesken hiaronnan. Täällä sairaalassa voi sen tehdä kaksi kertaa päivässä ja voi sitä riemua. Mutta fysiot alkavat olemaan harvassa. Toivottavasti he eivät lue tätä. Mm kerran kun hoitsu väänsi mun polvea linkkuun niin sattui pirusti ja railakas piaru säästi loppukidutukselta. Totesin vaan että kappas, vastalause tulikin alapäästä tällä kertaa.
Silloin on hyvä päästää leija,kun liikenne jyrisee vieressä.Tai pyytää ystäväänsä kolisuttelemaan ostoskärryjä,jos on kaupassa,ja ystävä mukana.Pyytää yskimään lujaa tarvittaessa.Baareissa on hyvä pierrä,musiikki soi,ja jos haju leviää,niin kuka on syyllinen???
Kappas runkkari oli ajanut mummin ahteriin kiini jonos . Haistatti paskat teinillä
Pieren perseeni kautta teidän naamoillenne
t. köntsä
https://www.youtube.com/watch?v=bMnDsfxWfQQ
L:L