Olisko jo vertailukelpoisia

Nyt kun joulunpyhät ovat takana ja arki tässä, lienevät Oikotien ja Etuovaen myynnissä olevien asuntojen luvut taas vertailukelpoisia entiseen.

Tilanne 17.1.2005:

Oikotie 15.820 kpl
Hki/Etelä isot 196 kpl
Etuovi 13.083 kpl

Viime syksyn ennätysluvut ovat nyt muisto vain.
3439
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Oikotie 15.820 kpl
Hki/Etelä isot 196 kpl
Etuovi 13.083 kpl"

Mitä helvettiä näillä on väliä?
Ette te nää näistä luvuista romahdusta tai hintojen kasvua mitenkään. Täysin turhaa linkitellä näitä lukemia tänne koko ajan. Silti niitä kahden päivän välein täne pistetään. Miksi?

Äänestä
  • niin nöyränä mielipiteenäni kerron, että nuo luvut on puhdasta faktaa, kun taas nimimerkistäsi huolimatta omat juttusi ovat lähinnä vain mielipiteitä ja spekulaatiota. Kummallakohan on enemmän todellista uutisarvoa ?

    Äänestä

  • sallit kirjoitti:

    niin nöyränä mielipiteenäni kerron, että nuo luvut on puhdasta faktaa, kun taas nimimerkistäsi huolimatta omat juttusi ovat lähinnä vain mielipiteitä ja spekulaatiota. Kummallakohan on enemmän todellista uutisarvoa ?

    "Kummallakohan on enemmän todellista uutisarvoa ?"

    Mun mielipiteet tosiaan on vaan yhden miehen mielipiteitä, mutta kerropa mitä uutisarvoa kahden päivän välein päivitettävällä laskurilla on? Kun luvut muuttuvat hieman joka kerta, suuntaan tai toiseen, en näe noille "mittareille" yhtään mitään arvoa. Onhan nuo luvut faktaa, en sitä kiistä, mutta mitä helvettiä noilla faktatiedoilla tekee? "Muutaman välitysfirman kautta myytävät asunnot tänään 20kpl enemmän kuin toissapäivänä, kuitenkin 10 kpl vähemmän kuin 20 päivää sitten" -kiinnostaapas tosi hurjasti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukuja ? kirjoitti:

Nyt kun joulunpyhät ovat takana ja arki tässä, lienevät Oikotien ja Etuovaen myynnissä olevien asuntojen luvut taas vertailukelpoisia entiseen.

Tilanne 17.1.2005:

Oikotie 15.820 kpl
Hki/Etelä isot 196 kpl
Etuovi 13.083 kpl

Viime syksyn ennätysluvut ovat nyt muisto vain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu