Ette arvaakaan mitä ajattelin kirjoittaa.

Eikö ollut hyvä, että peruin ajatukseni. Ei minulla ole mitään oikeutta viesteilläni pilata illan tai muunkaan ajan hetkiänne. Iloista mieltä itse kullekin.

13

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reppuriika

      Niinpä Ruune ja varsinkaan yön hiljaisia pikkutunteja. Jostain syystä viime yönä ei unimatti vieraillut ja paljolti valvotti, vaikka ei mitään vakavia huolia ole. Hyviksi ystäviksi jo tullut ikäiseni pariskunta ilmoitti eilen muuttavansa pois kotikulmiltani. Asuivat paikkakunnalla viitisen vuotta. Sekö sitten vei unet ja kaiherti suruna sielussa.
      No minä en yllä bruukkaa viettää unettomia öitä netin äärellä, ainakaan vielä se ei ole tullut yölliseksi ajankuluksi.

      • Tuollaiset pienetkin muutokset rasttavat. Jos vielä onlisänä yksinäisyyttä ym, on pakko sinnikkäästi yrittää.

        Tämä palstakin on tarkoitettu ystävien keskeiseksi. iloa ja lohtua tuottavaksi.

        Kaksi on jo hyvä alku ja ennenkin on useita. Pitäkää kinni, nyt mennään!


    • How_true_

      - samaa mieltä, Ruune, - ottakaamme kaikki tuo ohjeeksemme!

      • jjoutava

        Rohkaeta on tuollainen päätös. Nyt minä olin varannut viiniä ottaakseni sen mukaani kun naapuri opisk. pyysi ruokavieraaksi. Nyt kun on ilmeistä ettei hän vielä tänään vierailukutsua esitäkään niin näin parhaaaksi tarkistaa punkun kelvollisuus. Olipa hyvä että tarkitsin, tämähän on kuivaa, liian kuivaa vietäväksi naisinehmoiselle.


      • outoja-aloituksia

        No täällä yksi hidasjärkinen, koska lukiessani tuon Ruunemannin aloituksen heti aamulla, niin oli useitakin vaihtoehtoja, mitä kirjoitan, mutta onneksi jätin kirjoittamatta ja odottelin, mitä toiset vastailee.

        Tietenkin päällimäinen ajatus oli, että älä kirjoita, älä, älä, kunnes 16 v on kulunut ja sitten alat muistella, kuten nytkin muistelet, mitä silloin tapahtui? Muistaako ruuneperi, mitä kaikkea sitä ennen tapahtui? Silloin, kun ei ollut nettiä, johon purkaa yksinäisyyttään? Minäpä muistan, mutta enpäs kerrokaan!DD

        Ruunehan tarttui, kuin hukkuva oljenkorteen, kun reppuriikka vastasi, mutta ilmeisesti minä ja ruune käsitimme tuonkin viestin eritavalla.

        Entäs tämä How-Ture-, joka kirjoitti "samaa mieltä", siis aloitukseen, vai siihen kolmanteen?

        Anteeksi jjoutavainen, nämä muut höpinät, koska sinun viestisi oli minulle täysin ymmärrettävä!DD Mitä sitä hapanta viiniä on viedä naapurin ihanalle neitoselle?Parempi pistää omaan naamaansa, ei kun vatsaansa. Kyllä se siellä laimenee!D


      • jjoutava

        Ihana vast. Anteeks kun olen nyt niin herkistyny siitä että 70 palsatalla saa niin ihastuttavan vastauksen.


    • Kyllä minä hyvinmuistantuon rospuuttojan kun ei ollut nettiä. On tänne mukava kirjoitella ja joskus hauskakinlukea. Vähän kun petrataan niin hyvää tulee.

    • Ramoona-

      Oikein toimittu, jj. Mummoimmeisenkään suunmukaista ei kuiva viini ole , saati nuoren naisen. Puolikuiva punkku käy, samoin puolimakea valkkari. Naurattaa ne luonnehdinnat : roteva, viipyilevä, kukkea... kattia kans.


      Jos sattuu saamaan liian hapanta viiniä, suklaa voi auttaa , tumma suklaa ja punkku onkin ihastuttava yhdistelmä.

      Ihanan viininpunaiset ovat
      villiviiniköynnökseni aidan päällä, hehkuvat iltapäivän auringossa.
      🍁🍁🍂☀️🍷🍷

      • Kaikkea sitä ryyppäävä mummoväki keksii. Tuo olisi pitänyt meikäpojankin tietää ajoilla jolloin kuivaa punkkukin maistui väkevien jatkeeksi


    • nostoväki

      etusivujuttu

    • Jos ette arvaa, mitä aloittaja ajatteli kirjoittaa, niin ette ikinä arvaa sitäkään, mitä meinasin vastata! Jäipä pimentoon ikiajaoiksi!
      Huomenta.

    • ...siis ikiajoiksi. :)

    • Eikö voitais hiukan tuota aikaa lyhentää? 100 vuootta olisi jo melkein

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      5206
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      36
      3621
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3233
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      11
      2395
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      28
      1996
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      1917
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      163
      1826
    8. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1332
    9. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      14
      1218
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      137
      1134
    Aihe