http://vihaanvittukaikkea.vuodatus.net/lue/2016/09/just-googled-it
Luin tossa blogia jossa puhuttiin vihasta. No mä vihaan kaikkea.. :D
Luin tossa blogia jossa puhuttiin vihasta. No mä vihaan kaikkea.. :D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Esimerkiksi sitä vihaan, että ihmiset, joilla ovat arvot täysin pielessä ja joilla ei ole maailmassa juuri muuta tekemistä kuin juosta botox-piikityksillä, kasvattaa hiilijalanjälkiään, pitää huoli että (velaksi ostettu) kärry valkoisen (pankin omistaman) tiilitalon pihassa on hienompi kuin kärry naapurin pihassa, ravata salilla, asua peilin edessä, kerskakuluttaa pikavipeillä ja velaksi ja esim. järjestää likimain koko vaatekaapin tursuileva sisältö kaatopaikalle puolen vuoden välein trendien niin käskiessä, juosta psykoterapiassa ja muissa vastaavissa ylen tärkeänä veisaamassa minäminäminä-virttä, joille pienikin vastoinkäyminen on "kukaan ei ole koskaan näin kärsinyt"-ongelma, joilla ei ole perspektiiviä, kykyä nähdä kokonaisuuksia, joilta uupuu suhteellisuudentaju, jotka uskovat lumetuotteisiin, ihmeparantajiin, jeesuksiin ja muihin jumalolentoihin, enkelihömppään ja humpuukiin, jotka luokittelevat ja lokeroivat, arvottavat kaikkia ja kaikkea lähinnä pelkän näköaistinsa varassa, jotka juoruilevat ja taitavat draaman, jotka nousevat ja kaatuvat sen mukaan mitä muut heistä ovat mieltä, jotka eivät osaa olla yksin, jotka pitevat paniikkia, ahdistusta yms. ja pitävät pillereitä parannuskeinona kaikkeen, joilla on päihde-/riippuvuusongelmia, joilta ovat elämänhallinta ja perussivistyskin hukassa..Että tällaisia ihmisiä on 11 tusinassa nykypäivänä, ja että nämä lisääntyvät ja tuottavat samanlaista kävelevää syöpäsolua lasten muodossa maailmaan, joka ei heidän sorttistaan uuden ajan ihmistä enää kestä.. Vihaan, että näin saa tapahtua.
Toivottavasti musta surma herää lähivuosina. Tai jokin muu mukava yllätys, rutto, joka harventaisi rivejämme vähintäänkin sillä kolmasosalla ja pistäisi sivuvaikutuksenaan myös arvojamme uuteen muottiin. Tellus ja kaikki muu elämä olisi tämän ansainnut. Kiitos, näkemiin :)
"jotka luokittelevat ja lokeroivat, arvottavat kaikkia ja kaikkea lähinnä pelkän näköaistinsa varassa"
Tämä minuakin joskus ärsyttää! Kahdesta ammattitaiteilijasta etevämpi on tietysti se, jonka ulkonäköä ja jonka rättejä arvon pinnallinen "visualisti" jaksaa pidempään katsella, koska ei kuitenkaan ymmärrä heidän alastaan oikeasti mi-tään ja paljastaa tämän noloilla kommenteillaan. "Nukkavierusta" saa puleeratun vaikka puolessa tunnissa, mutta lahjakkuutta ei siinä ajassa kasvateta, eikä sitä, että joku "visualisti" erottaisi jyvät akanoista minkään muun kuin pinnallisten asioiden suhteen. Kiitos että sain avautua, kuulemiin.
En vihaa ketään. Rakastan, rakastan vaan. Rakastan elämää joka uutena aamuna koittaa :)