mulle voi kuittailla ihan juilinsa mukaan

tämäontotta

nainen meni myymään sielunsa saatanalle, saatana lupasi valtakunnan. saatana petti tuon naisen täysin. nainen aloitti parkumaan, selvittämään valtaviakuntiansa. nainen vietiin saatanan eteen esittämään valtakuntansa ylioppilaisuutta, saatana kohotti kätensä kohti naista, naisen lihat alakoovat repeilemään luista. saatana totesi naiselle, nyt voit mennä lunastamaan yliälyllisen-hämmästyttävän valtakuntasi, mikäli kykenet, tämä on totta. tämä on naisen loppu mitä nyt näet tuolla.
https://www.youtube.com/watch?v=YWTIHswhj80

Jeesus Kristus on Kuningas, tämän pallon Kunkku, ole rauhassa.
https://www.youtube.com/watch?v=dGLFYRXbDaw

t.minulle et itke, ole rauhassa.

2

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • noheiSinulle

      Ai hei sinulle, olet täällä :)
      Tämä minulle eka kerta tällä kateuspalstalla.
      Minulla ollut tätä hankala oireista sairastelua, joka tuonut mukanaan myös kateuden tunteen.
      se ilmenee niin, että pidän pinnallisina ihmisiä, jotka kulkevat silmät kiinni haluamatta nähdä ihmisten hätää. Vaikka he eivät olisikaan pinnallisia, vaan ehkä tuo on heidän selviämiskeinonsa.
      Alkanut ärsyttämään myös ihmisten jatkuva mukavuudenhalu. tuokin on kateudesta syntyvää.
      Yritän päästä siitä irti.
      Ymmärrän kuitenkin nyt paremmin kateutta. se on todella syövyttävää. sillä voi pilata ihmissuhteensa ja elämänsä.
      en halua sitä. Nyt tietoisesti pyrin näkemään asioita monilta eri kanteilta ja ihmisissä sen hyvän, jonka ennenkin näin.
      Vaikea elämöntilanne voi vääristää omia näkemyksiään asioista. Tuota vastaan taistelen.

      • saa-jakaa

        Ihan hyvä kirjoitus!
        Minä ajattelen, että sen kateuden myrkyn joku juottaa sinulle. Muutehan sitä ei ole. Kaikenlainen pahuus on paholaisen työtä.
        Siitäpä sen aina tunnistaa, kun se alkaa syöttämään sontaansa, jotta saisi sinut koukkuun. Olet fiksu kun olet huomannut tuon kateuden tuhoavan voiman.
        Ihminen on lähtökohtaisesti onnellinen. Sitten hänelle tarjotaan pahan ja katkeran olon herkut. Jos niihin tartut mistä tahansa syystä ( vaikkapa huono oman elämän tilanne) , niin sinne sinut yritetään hukuttaa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      172
      3020
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      298
      2696
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1768
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      50
      1667
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      39
      1541
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1316
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1219
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1184
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      380
      1152
    10. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1073
    Aihe