mulle voi kuittailla ihan juilinsa mukaan

tämäontotta

nainen meni myymään sielunsa saatanalle, saatana lupasi valtakunnan. saatana petti tuon naisen täysin. nainen aloitti parkumaan, selvittämään valtaviakuntiansa. nainen vietiin saatanan eteen esittämään valtakuntansa ylioppilaisuutta, saatana kohotti kätensä kohti naista, naisen lihat alakoovat repeilemään luista. saatana totesi naiselle, nyt voit mennä lunastamaan yliälyllisen-hämmästyttävän valtakuntasi, mikäli kykenet, tämä on totta. tämä on naisen loppu mitä nyt näet tuolla.
https://www.youtube.com/watch?v=YWTIHswhj80

Jeesus Kristus on Kuningas, tämän pallon Kunkku, ole rauhassa.
https://www.youtube.com/watch?v=dGLFYRXbDaw

t.minulle et itke, ole rauhassa.

2

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • noheiSinulle

      Ai hei sinulle, olet täällä :)
      Tämä minulle eka kerta tällä kateuspalstalla.
      Minulla ollut tätä hankala oireista sairastelua, joka tuonut mukanaan myös kateuden tunteen.
      se ilmenee niin, että pidän pinnallisina ihmisiä, jotka kulkevat silmät kiinni haluamatta nähdä ihmisten hätää. Vaikka he eivät olisikaan pinnallisia, vaan ehkä tuo on heidän selviämiskeinonsa.
      Alkanut ärsyttämään myös ihmisten jatkuva mukavuudenhalu. tuokin on kateudesta syntyvää.
      Yritän päästä siitä irti.
      Ymmärrän kuitenkin nyt paremmin kateutta. se on todella syövyttävää. sillä voi pilata ihmissuhteensa ja elämänsä.
      en halua sitä. Nyt tietoisesti pyrin näkemään asioita monilta eri kanteilta ja ihmisissä sen hyvän, jonka ennenkin näin.
      Vaikea elämöntilanne voi vääristää omia näkemyksiään asioista. Tuota vastaan taistelen.

      • saa-jakaa

        Ihan hyvä kirjoitus!
        Minä ajattelen, että sen kateuden myrkyn joku juottaa sinulle. Muutehan sitä ei ole. Kaikenlainen pahuus on paholaisen työtä.
        Siitäpä sen aina tunnistaa, kun se alkaa syöttämään sontaansa, jotta saisi sinut koukkuun. Olet fiksu kun olet huomannut tuon kateuden tuhoavan voiman.
        Ihminen on lähtökohtaisesti onnellinen. Sitten hänelle tarjotaan pahan ja katkeran olon herkut. Jos niihin tartut mistä tahansa syystä ( vaikkapa huono oman elämän tilanne) , niin sinne sinut yritetään hukuttaa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      289
      11337
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      133
      7020
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      100
      5761
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      38
      5118
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      52
      4291
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      3989
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3544
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3511
    9. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3045
    10. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      79
      3020
    Aihe