carina E vm-94

rerty

1.6 115hv GLI mitä varusteita kyseissä autossa on, onko sähkölaseja tms.. ??

8

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • amisarska

      ratti polkimet skäibä vilkut vaihdekeppi ja lippis. delukse malleissa on ralli ratti ja tummennetut taka lasit. joskus myös huoran portaat. vähä lussu tolla koneela mut heti ku poraat reiän pakariin nii sit kiihtyy ja pärisee ja mummot säikkyy.

    • lulhu76

      sähköpeilit, keskuslukitus,abs jarrut

    • tojota_ei_ole_auto

      Aika paljon ruostetta, ei äänieristystä, tehoton moottori, naiset häpeää yms. onhan näitä.

      Hyvänä puolena et jää kitumaan mikäli törmäät mihinkään koiraa suurempaan.

    • uk7t

      keskuslukitus ei oo sitten kauko toiminen

    • Weetuskaa

      1.6 115hv GLI. Ei ole sähkölaseja vakiona, maksoi silloin 3000 markkaat ja oli hyvä hankinta. toimii vieläkin, toisin kuin Opeleissa ne oli jo uutena esittelyautoissa rikki. Sisustus on tyylikäämpi, istuimet sinistä plyysiä ja mustaa keinonahkaa. Kierroslukumittari ainakin on vakiona.

      • Carina_II_Gli_2.0_-89

        oli keskuslukitus, 4 x sähkölasit, sävylasit, sähköpeilit, ilmastointi, metalliväri, plyyshiverhoilu ja Abs. En tiedä mitkä noista oli vakiona kun auto oli Euroopasta tuotu. Oli hieno ja etenkin harmiton auto jolle ei tarvinnut tehdä moneen vuoteen mitään korjauksia. Auto toimii vieläkin uudella omistajalla ilman mitään ongelmia.


    • Caarinisti

      4 x sähkölasit, sävylasit, sähköpeilit, ilmastointi täyty tilata erikseen ainakin Japsiversioissa.

    • siinä.on.kaikki

      Ilmastointi, automaattinen, Radio ja soitin, Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa, Ajovakauden hallintajärjestelmä, Vakionopeudensäädin, Ajotietokone, Ohjaustehostin, Turvatyynyt, Ikkunaturvaverhot, Sähköikkunat edessä ja takana, Sähkötoimiset peilit, Plus -paketti (sisältää Toyota Touch 2 with Go -mediakeskus navigointijärjestelmällä, Bi-LED ajovalot FULL LED tekniikalla, 17 kevytmetallivanteet, taka- ja takasivulasien tummennukset, etusumuvalojen kääntymis, Automaattiset tuulilasinpyyhkijät sadetunnistimella, Lämmitettävä tuulilasin alareuna, Automaattisesti tummentuva taustapeili, Keskuslukitus kauko-ohjaimella, Ohjauspyörän korkeus- ja syvyyssäätö, Peruutuskamera, Tehdastakuu voimassa 7/2019 asti, Automaattivaihteisto, Mäkilähtöavustin, Sähköinen seisontajarru

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      272
      5079
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      51
      4027
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      93
      3579
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2699
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1853
    6. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      19
      1777
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1650
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      97
      1468
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1085
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      146
      1063
    Aihe